AVG TuneUp 2020 AVG TuneUp 2020 20.1.2136.0

Strona główna Windows Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

AVG TuneUp jest kompleksowym pakietem optymalizacyjnym, który pozwala użytkownikowi zwiększyć wydajność swojego komputera poprzez zmianę wielu ustawień systemowych, porządkowanie zawartości dysku i rejestru Windows, a także zarządzanie zainstalowanym na komputerze oprogramowaniem.

Program stworzony został przez firmę AVG Technologies, znaną z produkcji popularnego oprogramowania antywirusowego. Oferuje całkiem sporą liczbę prostych w obsłudze narzędzi, umożliwiających konserwację dysku twardego (oczyszczanie ze zbędnych plików, defragmentowanie oraz naprawianie wykrytych błędów) i rejestru systemowego (usuwanie zbędnych wpisów, defragmentowanie), usuwanie duplikatów plików i folderów, zarządzanie aplikacjami uruchamianymi z systemem, zainstalowanym oprogramowaniem oraz optymalizację systemu i usług.

Na uwagę zasługuje moduł odpowiedzialny za optymalizację systemu i usług. Z jego pomocą dostosujemy ustawienia Windows Aero, zmienimy ustawienia efektów wizualnych, poprawimy wydajność komputera poprzez wyłączenie systemowych efektów animacji, dostosujemy do własnych upodobań ustawienia menu Start, paska zadań, Windows Explorera, przeglądarki Internet Explorer, pakietu Microsoft Office i wielu innych.

AVG TuneUp w wersji pełnej, która wymaga zakupu licencji, wyposażony został dodatkowo w narzędzia do przywracania przypadkowo usuniętych danych, ochrony prywatności użytkownika oraz optymalizacji połączenia internetowego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dobry do starszych wersji Windows (od Win8 w dół), pod warunkiem korzystania z programu z rozwagą.
Cena. Do Win10 dużo za dużo.
ocena użytkownika
05.06.2017 22:17 • Recenzja do wersji 16.74.2.60831

Używałem tego programu wiele lat. Nauczyłem się go używać (tak, bo "automat" potrafił narobić szkód, drobnych ale upierdliwych). Generalnie byłem zadowolony. Problem w tym, że wraz z pojawieniem się Windows 10 program nie ma racji bytu. Jest bez sensu. Przestałem go używać chwilę po premierze Dziesiątki i uważam, że system lepiej działa bez tego softu. Win10 ma dosyć dobre (wystarczające) wbudowane narzędzia, no i wiedza nabyta przez lata powoduje że z optymalizacją systemu nie ma problemów. Co tydzień poświęcam 10 minut na czyszczenie i mam pewność że wszystkie potrzebne pliki systemowe i apek są na swoim miejscu. A system hula aż miło. Czas Tune Up minął wraz z Windows 7.

1. Duża ingerencja w elementy czyszczone, esytor rejestru, FUNKCJONALNY defragmentator dysków, zmiana wyglądu systemu windows.
1. Przy pierwszym uruchomieniu niektórych usług (konserwacja, 1kliknięciowe sprzątanie) długo się ładuje - nawet do 5 minut.
ocena użytkownika
07.12.2016 21:58 • Recenzja do wersji 2016 16.52.2.34122

AVG TuneUp (jak i wcześniej TuneUp Utilities) nigdy nie zepsuł mi systemu - wręcz przeciwnie - były sytuacje gdzie skanowaniem rejestru i wyrzuceniem zbędnych kluczy przywrócił sprawność programów (viva często chrzaniący się Corel hehe).
Defragmentator dysków działa jak powinien, nawet niedawno testowany defragmentator od O&O nie miał co poprawiać.
Raz na dwa tygodnie robię czyszczenie przeglądarki + czyszczenie dysku + czyszczenie rejestru + defragmentacja rejestru i wszystko jest w porządku - nie rozumiem jak u kogoś mógł doprowadzić do jakiejkolwiek awarii systemu operacyjnego.
W przypadku skanowania śmieci programowych czy przeglądarkowych aplikacja oferuje pełną swobodę działania - po szybkim skanowaniu możemy wybrać co usunąć a co zostawić.
Używam AVG TuneUp i AVG Internet Security na dwóch komputerach od dawna (obecnie na laptopie z 2013 roku Lenovo Ideapad Y510P z Win8.1 Pro 64bit, i7-4800MQ, 16GBRam 1600GDDR3L, 2xGF755M i dość nowym rzadko używanym PC z bebechami od AMD) i nigdy żadnej awarii nie miałem.
Ode mnie ocena 5- bo powinni poprawić ładowanie usług konserwacja i 1kliknięciowe sprzątanie, ale ten minusik daję "na siłę" i polecam program.