AVG Web TuneUp AVG Web TuneUp 4.1.0.411

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobi​erz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AVG Web TuneUp to niewielki dodatek do przeglądarek internetowych Mozilla Firefox oraz Google Chrome, który pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa podczas przeglądania stron internetowych oraz umożliwia zadbanie o prywatność użytkownika w sieci.

Działanie aplikacji składa się ze współdziałania kilku modułów. Pierwszy z nich, Site Safety, dodaje do paska adresu strony nową, charakterystyczną ikonkę AVG, której kliknięcie przedstawia dosyć szczegółowy raport na temat bezpieczeństwa danej witryny. W przypadku próby wejścia na stronę uznawaną za niebezpieczną, program zablokuje dostęp, wyświetlając jednocześnie informację z ostrzeżeniem.

Kolejnym modułem zawartym w AVG Web TuneUp jest Do Not Track, czyli opcja chroniąca prywatność użytkownika, która blokuje wszelkie mechanizmy i elementy obecne na stronach, próbujące szpiegować i śledzić poczynania internauty, między innymi w celu zdobycia informacji na temat jego zachowania, a następnie dopasowania wyświetlanych reklam. Dodatkowo moduł ten pozwala na wyczyszczenie historii przeglądania, wliczając w to wszystkie pliki cookies i inne pliki tymczasowe. Tym samym użytkownik może znacznie lepiej chronić swoją prywatność.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!