r   e   k   l   a   m   a
reklama

AVG wydaje oddzielną wersję LinkScanner

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firma AVG po Identity Protection wydała kolejny produkt z rodziny rozwiązań zabezpieczających - mowa o AVG LinkScanner, komponencie obecnym już od jakiegoś czasu w postaci składnika AVG Anti-Virus, dzisiaj wydawanym oddzielnie i bezpłatnie.

AVG LinkScanner sprawdza stronę internetową znajdującą się pod danym linkiem lub adresem internetowym wpisanym w przeglądarkę i analizuje, czy strona ukrywa zagrożenie. Jeśli tak, AVG LinkScanner powstrzymuje użytkownika przed pobraniem danej strony. AVG LinkScanner sprawdza również wyniki wyszukiwania w Google, Yahoo! oraz MSN. Ponadto program skanuje wszystkie zakładki oraz linki zawarte w wiadomościach przesyłanych przez komunikatory czy e-maile, zanim użytkownik zdecyduje się je otworzyć.

Warto mieć na uwadze, że sam mechanizm LinkScanner to nie nowość - jest on obecny zarówno w komercyjnym AVG Anti-Virus 8.5, jak i w bezpłatnej wersji AVG Anti-Virus Free Edition 8.5. Posiadacze jednego z tych progamów nie muszą instalować więc wydanego dzisiaj narzędzia. Dzięki oddzielnemu wydaniu można jednak korzystać z oferowanych przez LinkScanner zabezpieczeń bez konieczności posiadania bardziej kompleksowych programów AVG, np. korzystając z oprogramowania antywirusowego innego producenta.

Podobnie jak w przypadku AVG Anti-Virus Free Edition, również AVG LinkScanner dostępny jest bezpłatnie do użytku niekomercyjnego. Aktualnie program wydano jedynie w angielskiej wersji językowej, ale producent zapowiada, że kolejne wersje - w tym polska - pojawią się w połowie maja.

AVG LinkScanner 8.5 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Inne programy zabezpieczające.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów