AVStoDVD 2.8.7

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AVStoDVD to darmowe i bardzo proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do tworzenia nośników DVD z filmami. Obsługuje ono większość najpopularniejszych formatów multimedialnych, wspiera płyty o różnych pojemnościach, daje możliwość konwersji wideo oraz kreowania menu dla naszych nośników.

Program wyposażony został w intuicyjny i przejrzysty interfejs graficzny, skupiający w sobie wszystkie niezbędne funkcje, których zadaniem jest kompleksowe tworzenie nośników DVD-Video kompatybilnych z domowymi odtwarzaczami. Pozwala on na pracę z materiałami wideo w takich formatach jak 3GP, AVI, FLV, MKV, MPEG, MOV, RM, WMV, AVS i wieloma innymi, dając tym samym użytkownikowi możliwość łatwego przekonwertowania do formatu DVD-Video filmików zarejestrowanych np. smartfonem, aparatem cyfrowym czy też kamerką internetową.

AVStoDVD pozwala na definiowanie rozmiaru nośnika, na który zostanie w późniejszym czasie wypalony nasz projekt (DVD-5, DVD-9 i dowolny inny rozmiar). W skład narzędzia wchodzą także takie komponenty jak AviSynth i SubtitlesCreator, umożliwiające sprawne edytowanie ścieżki wideo\audio czy też tworzenie napisów do filmów. Program z powodzeniem posłużyć może do tworzenia kompilacji DVD-Video zawierających więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową lub napisy w różnych wersjach językowych.

Z pomocą tego niewielkiego programu możemy także przetwarzać multimedia w trybie wsadowym. Do konwersji audio/wideo wykorzystuje mechanizmy FFmpeg/Wavi/Aften oraz HCEnc/FFmpeg. Instalacja dodatkowego komponentu w postaci ImgBurn rozszerzy funkcjonalność AVStoDVD o możliwość tworzenia obrazów ISO oraz bezpośredniego wypalania projektów z poziomu narzędzia na nośniki optyczne.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 30.04.2016 10:05

@internauta xyz (niezalogowany): Witam, mam problem z polską czcionką w edytorze menu.
Jak to rozwiązać?
Pozdrawiam

  #1 03.06.2015 11:33

Świetny konwerter do formatu DVD, na dziś moim zdaniem zdecydowanie najlepszy i to nie tylko z tych darmowych. Właściwie jest tylko parę małych mankamentów, ale naprawdę małych. To że jest po angielsku mi nie przeszkadza. Domyślnie zbyt nisko umieszcza napisy, ale to się da ręcznie skorygować w opcjach programu. Napisy zresztą najlepiej konwertować z formatu SRT, bo SUB potrafią powodować problemy, ale to dotyczy nie tylko tego programu. Enkoder HCEnc można ręcznie zmienić z domyślnej wersji 0.26 na najnowszą betę 0.28 (ta wersja HCEnc wymaga też AviSynth 2.60).

Kiedyś używałem programy ConvertXtoDVD i DVD Flick. Ten pierwszy płatny i szkoda mi pieniędzy na update z wersji 3 (jaki mam) do 5, a już niestety przy niektórych filmach program zaczyna "wymiękać". Ten drugi z kolei ma kłopoty z synchronizacją strumieni audio i video w przypadku konwersji z plików mkv (kontener mp4 jest obsługiwany prawidłowo) i to pomimo zainstalowanej ostatniej wersji 1.3.0.9. Próbowałem też DVD Stylera, ale tu niestety była porażka na całej linii - DVD Styler nie był w stanie przekonwertować niczego, nawet Xvida + mp3 w kontenerze avi i to bez napisów.

AVStoDVD bez żadnego "ale" przekodowuje szybko, stabilnie i ze wspaniałymi rezultatami. Konweruje też bez pudła ze standardu NTSC do PAL i vice versa.

Brawo!