reklama

AbiWord 2.8.0 już dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Wydano AbiWord 2.8.0, darmowy edytor tekstów o otwartym kodzie źródłowym.

AbiWord jest programem umożliwiającym tworzenie rozbudowanych dokumentów tekstowych wzbogaconych m.in. o tabele i grafikę. Dzięki obsłudze wielu popularnych formatów takich jak DOC czy WRI aplikacja jest w stanie pracować z plikami stworzonymi w przy pomocy pakietu biurowego Microsoft Office lub OpenOffice.org.

Wśród nowości dodanych do wersji 2.8.0 wymienić można kolorowanie tekstu redagowanego jednocześnie przez kilka osób oraz integrację programu z usługą umożliwiającą przechowywanie, wymianę i konwersję dokumentów on-line. Aplikacja została wyposażona także w obsługę komentarzy, potrafi wyświetlić obok siebie wiele stron jednego dokumentu i obsługuje grafiki w formacie SVG. Twórcy poprawili także obsługę formatów ODT i DOCX oraz załatali wiele dostrzeżonych w poprzednich wydaniach błędów.

AbiWord 2.8.0 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla systemów Windows i Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić