AbiWord i Gnumeric zamiast OpenOffice.org w Ubuntu dla netbooków

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Twórcy Ubuntu Netbook Edition zaproponowali, że usuną z tej dystrybucji pakiet biurowy OpenOffice.org i wprowadzą na jego miejsce edytor tekstów AbiWord oraz arkusz kalkulacyjny Gnumeric.

Początkowo OpenOffice.org miał być zastąpiony przez webowy pakiet Google Docs, jednak ten pomysł spotkał się z negatywną reakcją społeczności. Twórcy zaproponowali więc, by postawić na lekki edytor tekstów i arkusz kalkulacyjny, z którymi nawet najsłabsze netbooki powinny sobie poradzić. Myślę, że powinniśmy spróbować uczynić z AbiWord i Gnumeric aplikacje domyślnie dodawane do systemu - osoby, które stwierdzą, że potrzebują jednak bardziej rozbudowanego OOo, będą mogły go samodzielnie zainstalować - powiedział Rick Spencer, jeden z deweloperów Ubuntu Netbook Edition.

OpenOffice.org ma zostać zastąpiony przez Gnumeric i Abiword w Ubuntu Netbook Edition od wersji 10.04.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję