reklama

AbiWord i Gnumeric zamiast OpenOffice.org w Ubuntu dla netbooków

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Twórcy Ubuntu Netbook Edition zaproponowali, że usuną z tej dystrybucji pakiet biurowy OpenOffice.org i wprowadzą na jego miejsce edytor tekstów AbiWord oraz arkusz kalkulacyjny Gnumeric.

Początkowo OpenOffice.org miał być zastąpiony przez webowy pakiet Google Docs, jednak ten pomysł spotkał się z negatywną reakcją społeczności. Twórcy zaproponowali więc, by postawić na lekki edytor tekstów i arkusz kalkulacyjny, z którymi nawet najsłabsze netbooki powinny sobie poradzić. Myślę, że powinniśmy spróbować uczynić z AbiWord i Gnumeric aplikacje domyślnie dodawane do systemu - osoby, które stwierdzą, że potrzebują jednak bardziej rozbudowanego OOo, będą mogły go samodzielnie zainstalować - powiedział Rick Spencer, jeden z deweloperów Ubuntu Netbook Edition.

OpenOffice.org ma zostać zastąpiony przez Gnumeric i Abiword w Ubuntu Netbook Edition od wersji 10.04.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić