AbleWord AbleWord 3.0

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AbleWord to w pełni funkcjonalny i darmowy (również do zastosowań komercyjnych) edytor tekstu, umożliwiający edycję dokumentów w formacie PDF. Wspiera on odczyt i zapis plików DOC, DOC, PDF, RTF, TXT oraz HTML.

Aplikacja stanowi doskonałą alternatywę dla systemowego notatnika czy wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office płatnego edytora tekstu Word. Twórca zadał o to, aby w programie pojawiły się wszystkie niezbędne do wygodnego redagowania różnorakich plików tekstowych funkcje i narzędzia. Znajdziemy wśród nich wiele opcji przeznaczonych do formatowania tekstu i tabel, wzbogacania dokumentów o grafikę, stosowania nagłówków i stopek, a także sprawdzania pisowni oraz podglądu wydruku.

Inną, bardzo istotną funkcją AbleWord jest możliwość edycji dokumentów PDF. Aplikacja pozwala modyfikować ten typ plików identycznie jak ma to miejsce w przypadku standardowych dokumentów z tekstem. Do dyspozycji użytkownika oddano funkcje manipulowania tekstem, zmiany położenia pól tekstowych i elementów graficznych, usuwania wybranych elementów oraz dodawania nowych.

Edytor AbleWord pomimo wielu swoich niewątpliwych zalet posiada również kilka wad (przynajmniej dla polskich użytkowników). Na chwilę obecną aplikacja dostępna jest jedynie w angielskiej wersji językowej. Brakuje także polskiego słownika do modułu sprawdzania pisowni. Poza tym program polecić można każdemu, kto szuka prostego narzędzia do redagowania tekstów wyposażonego we wszystkie najważniejsze funkcje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!