r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Absurd walczy z konkurencją

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardzo ciekawe informacje opublikował serwis CDRInfo.pl. Okazuje się, że nie tylko nasz rodzimy rząd oraz parlament mogą być wylęgarnią absurdów i potworków prawnych. W związku z tym, że rośnie popularność komputerów wyposażanych standardowo w system Linuks, a 40% z nich wg firmy konsultingowej Gartner, jest potem zastępowanych przez pirackie kopie systemu Windows więc proceder ten - sprzedaż komputerów z preinstalowanym systemem Linuks, sprzyja piractwu. Takie pojawiają się w pewnych kręgach konkluzje.

Proceder ten miałby być jednak ukrócony przez akt prawny (Induce Act), nad którym debatuje obecnie amerykański rząd. Zgodnie z założeniami, wszystko co może służyć piractwu będzie traktowane jak samo piractwo. Oznacza to, że każdy komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym tańszym i mniej popularnym od wiodącego na rynku będzie nielegalny z mocy prawa.

Jest to ewidentny absurd i wierzę, że wejście w życie takiego rozwiązania jest całkowicie nierealne. Szokujące jest jednak to, że takie pomysły w ogóle w głowach się rodzą...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.