r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Acer, Adobe i ASUS wśród partnerów Chrome OS

Strona główna Aktualności

Google na blogu Chrome ujawniło listę firm współpracujących przy tworzeniu nowego systemu operacyjnego. Znajdują się wśród nich między innymi Acer, Adobe, ASUS, Freescale, Lenovo, Qualcomm, Texas Instruments i Toshiba.

Taki dobór partnerów świadczyć może o wycelowaniu nowego oprogramowania głównie do netbooków i innych niewielkich komputerów mobilnych. Potwierdza to zarówno obecność wśród partnerów ich producentów, jak współpraca z wytwórcami podzespołów jak Freescale i Texas Instruments czy wreszcie firm z rynku telekomunikacyjnego w rodzaju Qualcomm.

Wybór akurat tych platform może być dobrym krokiem biznesowym. Netbooki od dłuższego czasu posiadają problemy z oprogramowaniem. Do kategorii tej zaliczane są bowiem małe, tanie, zoptymalizowane do pracy w internecie komputery pozbawione dużej mocy obliczeniowej. W chwili obecnej istniejące rozwiązania dla tych platform nakładają na użytkowników liczne ograniczenia, nowsze wersje systemów często też eksploatują zbyt wiele z ich zasobów. Co więcej koszty pełnych licencji Windows niekorzystnie odbijają się na cenach tych urządzeń, natomiast platformy obsługiwane przez systemy z rodziny Linux poza wyjątkami nie przyjęły się wśród klientów. Z drugiej strony jednak, zważywszy na fakt, że blisko 70% oprogramowania wymaga do pracy Windows, Chrome OS może napotkać i na tym rynku poważną przeszkodę.

Współpraca z dużymi, zewnętrznymi firmami może wreszcie świadczyć, że nowa inicjatywa Google jest poważnym projektem, a nie rezultatem kolejnej przepychanki z Microsoft, jakie można obserwować od miesięcy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.