r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Acer, Adobe i ASUS wśród partnerów Chrome OS

Strona główna Aktualności

O autorze

Google na blogu Chrome ujawniło listę firm współpracujących przy tworzeniu nowego systemu operacyjnego. Znajdują się wśród nich między innymi Acer, Adobe, ASUS, Freescale, Lenovo, Qualcomm, Texas Instruments i Toshiba.

Taki dobór partnerów świadczyć może o wycelowaniu nowego oprogramowania głównie do netbooków i innych niewielkich komputerów mobilnych. Potwierdza to zarówno obecność wśród partnerów ich producentów, jak współpraca z wytwórcami podzespołów jak Freescale i Texas Instruments czy wreszcie firm z rynku telekomunikacyjnego w rodzaju Qualcomm.

Wybór akurat tych platform może być dobrym krokiem biznesowym. Netbooki od dłuższego czasu posiadają problemy z oprogramowaniem. Do kategorii tej zaliczane są bowiem małe, tanie, zoptymalizowane do pracy w internecie komputery pozbawione dużej mocy obliczeniowej. W chwili obecnej istniejące rozwiązania dla tych platform nakładają na użytkowników liczne ograniczenia, nowsze wersje systemów często też eksploatują zbyt wiele z ich zasobów. Co więcej koszty pełnych licencji Windows niekorzystnie odbijają się na cenach tych urządzeń, natomiast platformy obsługiwane przez systemy z rodziny Linux poza wyjątkami nie przyjęły się wśród klientów. Z drugiej strony jednak, zważywszy na fakt, że blisko 70% oprogramowania wymaga do pracy Windows, Chrome OS może napotkać i na tym rynku poważną przeszkodę.

Współpraca z dużymi, zewnętrznymi firmami może wreszcie świadczyć, że nowa inicjatywa Google jest poważnym projektem, a nie rezultatem kolejnej przepychanki z Microsoft, jakie można obserwować od miesięcy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.