reklama

Acer Predator Triton 700: silna bestia w bardzo smukłej obudowie

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Podobno laptopy dla graczy to sprzeczność. A co powiecie na laptopa mającego tylko 18,9 mm w talii, który zapewni wydajność, pozwalającą na komfortową rozgrywkę w najnowszych produkcjach? Jak zapewnia Acer, takim urządzeniem jest właśnie Predator Triton 700, który jest nie tylko szczupły, ale także całkiem lekki – waży tylko 2,6 kg.

Smukła, aluminiowa obudowa Acera skrywa procesor Intel Core 7 generacji i nie jest to bynajmniej układ niskonapięciowy. Ponadto dostajemy wydajny układ z serii GeForce GTX 10, do dwóch dysków SSD spiętych w RAID 0 i do 32 GB DDR4. Brzmi naprawdę nieźle, ale tak wydajne podzespoły w połączeniu ze smukłą, aluminiową obudową, mogą przekształcić Predator Triton 700 w przyzwoity grzejnik.

Na filmiku przedstawiającym laptopa, widzimy jak niewielki jest wentylator. Ciekawe jednak, czy system chłodzenia AeroBlade 3D Fan będzie na tyle wydajny, by także zapewnić odprowadzanie ciepła podczas obciążenia. Zwłaszcza, że jako sprzęt dla graczy, Predator Triton 700 najpewniej przez większość swojego życia będzie musiał pracować dość intensywnie.

Smukły gamingowy laptop Acera posiada 15,6-calowy wyświetlacz Full HD. Bez obaw, taka rozdzielczość wystarczy przy tej przekątnej. Dodatkowo, nie powinniśmy wymagać nawet od mocnych laptopów, by zapewniały wysoką płynność w grach odpalonych w 4K – to nadal zadanie głównie dla stacjonarnych PC.

Co ciekawe, klawiatura znajduje się na samym dole, a gładzik został umieszczony nad nią, tuż przy ekranie. Takie rozwiązanie wydaje się dziwne, ale w przypadku sprzętu dla gracza, może okazać się wygodne. Do grania i tak posłuży myszka, a sięganie do bliżej umieszczonych klawiszy, powinno być wygodniejsze. Zostając przy temacie gładzika, jest on przezroczysty, co pozwala nam spojrzeć na część wnętrzności tego laptopa.

Klawiatura jest mechaniczna i podświetlana w systemie RGB. Ma ona zapewnić wysoki komfort, a dzięki konfigurowalnemu podświetleniu, dostosujemy ją do własnych preferencji lub do konkretnej gry. Cena? Za najmniej wydajną konfigurację ma wynosić 3000 dolarów. Dużo, ale przecież sprzęt dla graczy nigdy nie był tani, nawet jeśli sprzętem dla graczy był tylko z nazwy. Na premierę modelu Predator Triton 700 przyjdzie nam poczekać do września.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama