Acer Switch 10: test taniej hybrydy, którą ustawimy w nietypowych pozycjach

Strona główna Lab Ultrabooki i notebooki

O autorze

Wewnątrz znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3745 o taktowaniu 1,33 GHz, który w trybie zwiększenia mocy osiąga 1,86 GHz. Windows 8.1 w wersji 32-bitowej będzie musiał zadowolić się 2 GB pamięci RAM. W modelu, który otrzymałem do testów znalazł się dysk twardy eMMC o pojemności 32 GB, ale dostępna jest też wersja z wbudowanym w stacje dokującą dyskiem 500 GB.

Układ graficzny to zintegrowany z procesorem Intel HD Graphics. Zastosowane podzespoły w zupełności wystarczą, aby zapewnić nam płynną pracę. Acer Switch 10 bez żadnych problemów poradzi sobie z pakietem biurowym MS Office, odtworzeniem filmu HD oraz zapewnieniem odpowiedniej liczby klatek na sekundę w nawet bardziej rozbudowanych grach, dostępnych dla Modern UI.

Na wydajność tego tabletu nie mogę narzekać i myślę, że w wielu prostszych czynnościach mógłby zastąpić laptopa. Zastosowany bateria w moim przypadku pozwala na około 5 godzin pracy, bez potrzeby ładowania. Najczęściej przeglądałem Internet z wykorzystaniem Internet Explorera lub bawiłem się prostymi aplikacji Modern UI, wszystko przy jasności wyświetlacza ustawionej na około 50%.

Zaskoczyła mnie cena Acera Switch 10, przed jej sprawdzeniem spodziewałem się, że urządzenie będzie dostępne za około 2 tysiące złotych. Moje przypuszczenia były mocno błędne, ponieważ ten tablet hybrydowych dostaniemy już za około 1500 złotych, co jest ceną naprawdę atrakcyjną. Zwłaszcza patrząc na zastosowane materiały, bardzo dobry ekran, przyzwoity czas pracy na akumulatorze oraz świetną, jak na tablet, specyfikację. Acera Switch 10 wybrałbym jako uzupełnienie laptopa — w końcu nie zawsze potrzebuję 15 cali oraz wydajności oferowanej przez procesor Intel Core i5, który niestety wymaga aktywnego systemu chłodzenia.

Ten niewielki tablet hybrydowy świetnie sprawdziłby się podczas przeglądania Internetu, pisania tekstu oraz grania w proste gry. Switch 10 zaliczam do grona urządzeń, z którymi niezwykle trudno jest mi rozstać się po zakończeniu okresu testowego.

2
© dobreprogramy
s