Acrobat 6.0 i Acrobat Reader 6.0 już są!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe Systems zaprezentowała kolejną, szóstą już wersję swojego flagowego programu Acrobat do tworzenia i edycji dokumentów zapisanych w popularnym formacie Adobe Portable Document Format - PDF. Równocześnie premierę miała 6 wersja bezpłatnej przeglądarki dokumentów PDF - Acrobat Reader.

Dokumenty stworzone w formacie PDF zawsze zachowują dokładny wygląd oryginalnego dokumentu, z asortymentami czcionek, kolorów, grafiki. Format i wygląd pozostaje nienaruszony bez względu na platformę sprzętową i system operacyjny. W programie oprócz wprowadzonych w wersji 5.1 obsługi podpisów elektronicznych oraz możliwość przesyłania dokumentów pocztą elektroniczną, w 6 wersji zaimplementowano funkcję odtwarzania animacji i filmów w formatach QuickTime, Macromedia Flash, Real oraz Windows Media zagnieżdżonych w plikach PDF. Udoskonalono, także obsługę książek elektronicznych oraz dodano funkcję wyświetlania obrazów z plików Adobe Photoshop Album oraz kartek elektronicznych i wysyłania ich do serwisów internetowych, zajmujących się przetwarzaniem cyfrowych fotografii.

Acrobat 6.0 będzie dostępny w trzech odmianach: Standard, Professional i okrojonej Elements. Angielska wersja w sprzedaży w Polsce pojawi się w czerwcu. Wersja CE przeznaczona na rynek środkowoeuropejski (zawierająca również polski interfejs) powinna pojawić się w lipcu lub sierpniu. W najbliższym czasie postaramy się dokładnie opisać wszystkie odmiany Acrobata 6.0 w naszym vortalu.

Bezpłatny Acrobat Reader 6.0 (w wersji angielskiej) dostępny jest już do pobrania w dziale PROGRAMY -> Akcesoria / Biuro -> Przeglądarki dokumentów.

Źródło: Wimal, IDG

© dobreprogramy
s