Actiona Actiona 3.9.4

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Actiona to darmowe narzędzie służące do zautomatyzowania zadań wykonywanych na komputerze z systemem operacyjnym Windows.

Actiona opiera się na tworzeniu list akcji (skryptów) przy użyciu techniki „przeciągnij-i-upuść”, a do tego posiada intuicyjny interfejs. Możemy definiować proste i zaawansowane komendy powiązane z dowolnymi programami, działaniem popularnych „okienek” i określonego urządzenia, wybranych plików, procesów systemowych i wielu, wielu innych.

Choć początkowo może wydawać się, że Actiona skierowana jest wyłącznie do zaawansowanych użytkowników, tak naprawdę nie wymaga znajomości żadnego języka programowania. Mimo wszystko bardziej doświadczeni odbiorcy mogą skorzystać z JavaScript (EcmaScript), by rozszerzyć funkcje opisywanego narzędzia.

Actiona umożliwia ponadto tworzenie skrótów do wybranych skryptów, co może okazać się przydatne, gdy wielokrotnie będziemy musieli wykonać to samo zadanie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!