r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Actionaz 3.8.0

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Actionaz to darmowe narzędzie służące do zautomatyzowania operacji wykonywanych podczas codziennej pracy na komputerze. Dzięki niemu użytkownik może zdefiniować rozmaite zadania i tym samym zaoszczędzić sporo czasu.

Galeria programu

Z poziomu głównego okna Actionaz możemy bardzo łatwo i szybko utworzyć nowe listy działań przy wykorzystaniu techniki "przeciągnij i upuść", co oznacza, że opisywany program nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Możliwe akcje podzielono na kilka głównych kategorii powiązanych z działaniem systemu operacyjnego, poszczególnych okien, wybranych plików, rozmaitych urządzeń lub procesów.

Takie zróżnicowanie sprawia, że Actionaz umożliwia zautomatyzowanie prostych czynności, jak i bardziej skomplikowanych operacji. Możliwe jest chociażbyuruchomienie danego adresu sieciowego, zakończenie procesu, wylogowanie się z konta w systemie operacyjnym, ustawienie kursora myszy w określonym miejscu, odnalezienie danego pliku i wiele innych.

Warto dodać, że wszystkie utworzone listy zadań w Actionaz możemy zapisać do pliku, by następnie odtworzyć je w wybranym momencie. Narzędzie zawiera także opcję importowania i eksportowania skryptów.

Actionaz powstał również z myślą o bardziej doświadczonych odbiorcach, którzy mogą rozszerzyć funkcjonalność narzędzia przy użyciu JavaScript (EcmaScript). Warto dodać, że aplikacja została napisana w C++ i robi użytek z zestawu narzędzi i bibliotek Qt.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.