Active port forwarder 0.8.4

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Active port forwarder to stworzone przez Polaka, stabilne i bezpieczne narzędzie do tunelowania połączeń, działające w oparciu o model klient-serwer. Kierowane jest ono do wszystkich tych użytkowników, którzy nie posiadają publicznego adresu IP, a mimo to chcieliby udostępnić w sieci własne usługi (np. serwer HTTP, FTP itp.).

Tunelowane przy użyciu Active port forwarder dane są kompresowane i szyfrowane, a wykorzystanie jednego stałego kanału sterowania/danych z kontrolą przepływu i buforowaniem pakietów zapewnia zarówno niezłą wydajność jak i małe opóźnienia. W ten sposób można się nie tylko łączyć przez konsolę ze zdalną maszyną, ale też sięgnąć po X2go, by uzyskać zdalny dostęp do pulpitu.

Korzystanie z APF wymaga zainstalowania oprogramowania serwerowego na maszynie z publicznym adresem IP (np. jakimś własnym VPS-em) i oprogramowania klienckiego na maszynie znajdującej się za zaporą sieciową. Klienta i serwer uruchamiamy z konsoli. Dokumentacja jest dość przejrzysta, zawiera przykłady, więc konfiguracja nie powinna sprawić żadnych kłopotów osobom, które potrafią korzystać z narzędzi bez interfejsów graficznych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!