ActiveSync 4.2 Beta Preview

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił do publicznych testów, wersję 4.2 Beta Preview popularnego programu ActiveSync. Nowa wersja nie wprowadza co prawda rewolucyjnych zmian, niemniej, jak zapewnia producent, oferuje nową funkcjonalność usprawniającą synchronizację danych.

ActiveSync to bezpłatny program firmy Microsoft służący do synchronizacji danych pomiędzy komputerami z systemem Windows i programem Microsoft Outlook, a komputerami kieszonkowymi i telefonami komórkowymi opartymi o systemy Windows Mobile i Windows CE. Przy pomocy ActiveSync można synchronizować pocztę e-mail, kontakty, kalendarz, zadania, notatki, dokumenty, zdjęcia, muzykę i klipy video. Program automatycznie wykrywa zgodne urządzenia i umożliwia wymianę danych przy pomocy kabla USB, kabla szeregowego, połaczenia Bluetooth lub na podczerwień. Ponadto, ActiveSync pozwala na bezpośrednią synchronizację z serwerem Exchange Server 2003, dzięki czemu synchronizowane mogą być dane programu Outlook (poczta, kontakty itp.) nawet w sytuacji gdy urządzenie przenośne znajduje zbyt daleko od komputera stacjonarnego.

Active 4.2 beta można pobrać na stronach producenta. Przypominamy, że z racji statusu "beta" program może zawierać błędy i działać niestabilnie. Z tego też względu, nie publikujemy go na łamach działu Programy w vortalu.

Najnowszą, stabilną, i (co ważne dla wielu użytkowników) polskojęzyczną wersję 4.1 można natomiast pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Synchronizacja danych

© dobreprogramy
s