r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Activision i Raven otwierają kod dwóch gier, a Disney zamknie LucasArts

Strona główna Aktualności

Publikowanie kodu źródłowego niektórych starych już gier jest niemal tradycją. Dzięki temu kolejne pokolenia mają szansę zaczerpnąć wiedzy na temat gier oraz trochę się pobawić modyfikacjami.

Activision i Raven Software umieściły na SourceForge kod dwóch gier. Pierwszą z nich jest Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast, wydana w 2002 roku i bazująca na zmodyfikowanym silniku Quake III: Team Arena. Jej kod źródłowy można znaleźć tutaj.

r   e   k   l   a   m   a

Drugą grą jest nawiązującą do niektórych wątków z pozycji z 2002 roku Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, wydana w 2003, bazująca również na zmodyfikowanym silniku Quake III: Team Arena. Nad tym tytułem pracowała część zespołu, który stworzył Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast oraz ludzie odpowiedzialni za Star Trek: Voyager — Elite Force. Kod można znaleźć tutaj.

Kod obu gier jest dostępny na licencji GPLv2. Ich uwolnienie zbiegło się w czasie z informacją o smutnej przyszłości 30-letniego studia LucasArts. Disney nabył LucasArts razem z firmą filmową George'a Lucasa. Studio wypuściło w świat między innymi serie gier osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen, przedstawiających przygody dr Jonesa i pamiętne tytuły Monkey Island, ale dawno nie wydało hitu, który podbiłby serca graczy na całym świecie. Rozwój tytułów Star Wars: First Assault i Star Wars 1313 został wstrzymany, możliwe że gry te dokończy zewnętrzna firma.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.