r   e   k   l   a   m   a
reklama

Adaptery Delocka wzbogacą Raspberry Pi o złącza SATA czy RS-232C

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Fani popularnych Malinek będą mogli łatwo i relatywnie niewielkim kosztem rozbudować swoje jednopłytkowe komputerki… o dodatkowe płytki. W rozesłanej właśnie informacji prasowej niemiecka firma Delock informuje o wprowadzeniu do oferty adapterów, dzięki którym Raspberry Pi poszerzy się o złącza SATA i mSATA, RS-232, Compact Flash, czy zyska dodatkowe złącza USB.

W ofercie znaleźć można też odpowiednie zestawy montażowe, pozwalające na sprawne złożenie tych dodatków do Maliny, a nawet połączenie ze sobą kilku płytek Raspberry. Trzeba jednak być świadomy, że za takie dodatki przyjdzie zapłacić nie mniej, niż za samą jednostkę bazową. Przykładowo konwerter SATA kosztuje u nas ponad 120 zł, zaś konwerter ze złączem RS-232 i dodatkowymi portami USB to już wydatek rzędu 220 zł. Lepsze ceny można uzyskać w sklepach niemieckich, nawet przy obecnym kursie euro.

Z pełną listą dodatków do Maliny zapoznać się możecie na stronie producenta.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem