r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adguard 1.0.671

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń

Adguard to aplikacja, która ochrania użytkowania systemu Android przed szkodliwymi stronami, a także pozwala na zaoszczędzenie transferu z pakietu komórkowego poprzez usuwanie reklam zawartych na stronach. Program swoim działaniem może przypominać popularnego Adblocka Plus, jest to przeniesienie na platformę mobilną funkcji dostępnej do desktopowych przeglądarek w formie dodatku.

Galeria programu

Program składa się z dwóch modułów: blokera reklam i ochrony sieci. Blokuje on pobieranie reklam, okienek pop-up, banerów, a także reklam wideo, zapewniając tym samym oszczędność transferu. Adguard ochrania także prywatność użytkownika, może blokować elementy śledzące, oraz drażniące jak np. widgety sieci społecznościowych takich jak Facebook. Program działa w tle, wykorzystuje listy filtrów, które użytkownik może samodzielnie aktywować i dezaktywować. Aplikacja filtruje jedynie ruch z przeglądarek internetowych zainstalowanych na urządzeniu, nie usuwa więc np. reklam z innych aplikacji zainstalowanych w systemie. Do działania wykorzystać może ona dwie technologie: lokalny VPN (dane użytkownika nie są przesyłane przez żadne zdalne serwery), a także lokalny serwer proxy. Jeżeli urządzenie posiada odblokowany dostęp typu root, aplikacja jest w stanie to wykrywać i automatycznie skonfigurować proxy, w przeciwnym wypadku użytkownik będzie musiał zrobić to ręcznie.

Dostępna jest również wersja Premium aplikacji, która posiada rozszerzoną funkcjonalność. Pozwala ona na ochronę użytkownika przed stronami z szkodliwym oprogramowaniem i próbującymi wyłudzić informacje (phishing), posiada lepsze mechanizmy blokowania, a także dedykowane wsparcie techniczne w przypadku wystąpienia problemów. Aby korzystać z wersji Premium użytkownik musi opłacić miesięczny abonament, lub wprowadzić kod z pełnej wersji Adguard Premium dla systemu Windows, który upoważnia także do wykorzystania wersji dla Androida.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Adguard dla Androida ochroni przed phishingiem i natrętnymi widgetami

17
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz

Liczne przykłady różnego rodzaju ataków pokazują, że już nie tylko użytkownicy systemu Windows nie mogą spać spokojnie. Na ekscesy związane z bezpieczeństwem narażone są także osoby korzystające z Androida. Na szczęście istnieją firmy tworzące oprogramowanie, które może nas ochronić, a przy okazji dzięki niemu zaoszczędzimy nieco transferu – właśnie zadebiutował Adguard dla Androida. Aplikacja będąca kopią programu i dodatków do przeglądarek desktopowych o takiej samej nazwie. Głównym celem tworzonego przez rosyjskich programistów Adguarda jest podobnie jak w przypadku wersji desktopowej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
668599442   4 #4 11.03.2015 09:31

Zbiera reklamy ale zjada baterie na smartfonie jak złoto

AuToR   9 #2 04.12.2014 12:33

Z przeglądarkami na Windowsa, zamiast AdBlocka działa równie znakomicie.

  #1 18.11.2014 18:23

o bezpłatne :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.