r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adguard 1.0.671

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń

Adguard to aplikacja, która ochrania użytkowania systemu Android przed szkodliwymi stronami, a także pozwala na zaoszczędzenie transferu z pakietu komórkowego poprzez usuwanie reklam zawartych na stronach. Program swoim działaniem może przypominać popularnego Adblocka Plus, jest to przeniesienie na platformę mobilną funkcji dostępnej do desktopowych przeglądarek w formie dodatku.

Galeria programu

Program składa się z dwóch modułów: blokera reklam i ochrony sieci. Blokuje on pobieranie reklam, okienek pop-up, banerów, a także reklam wideo, zapewniając tym samym oszczędność transferu. Adguard ochrania także prywatność użytkownika, może blokować elementy śledzące, oraz drażniące jak np. widgety sieci społecznościowych takich jak Facebook. Program działa w tle, wykorzystuje listy filtrów, które użytkownik może samodzielnie aktywować i dezaktywować. Aplikacja filtruje jedynie ruch z przeglądarek internetowych zainstalowanych na urządzeniu, nie usuwa więc np. reklam z innych aplikacji zainstalowanych w systemie. Do działania wykorzystać może ona dwie technologie: lokalny VPN (dane użytkownika nie są przesyłane przez żadne zdalne serwery), a także lokalny serwer proxy. Jeżeli urządzenie posiada odblokowany dostęp typu root, aplikacja jest w stanie to wykrywać i automatycznie skonfigurować proxy, w przeciwnym wypadku użytkownik będzie musiał zrobić to ręcznie.

Dostępna jest również wersja Premium aplikacji, która posiada rozszerzoną funkcjonalność. Pozwala ona na ochronę użytkownika przed stronami z szkodliwym oprogramowaniem i próbującymi wyłudzić informacje (phishing), posiada lepsze mechanizmy blokowania, a także dedykowane wsparcie techniczne w przypadku wystąpienia problemów. Aby korzystać z wersji Premium użytkownik musi opłacić miesięczny abonament, lub wprowadzić kod z pełnej wersji Adguard Premium dla systemu Windows, który upoważnia także do wykorzystania wersji dla Androida.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Adguard dla Androida ochroni przed phishingiem i natrętnymi widgetami

17
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz

Liczne przykłady różnego rodzaju ataków pokazują, że już nie tylko użytkownicy systemu Windows nie mogą spać spokojnie. Na ekscesy związane z bezpieczeństwem narażone są także osoby korzystające z Androida. Na szczęście istnieją firmy tworzące oprogramowanie, które może nas ochronić, a przy okazji dzięki niemu zaoszczędzimy nieco transferu – właśnie zadebiutował Adguard dla Androida. Aplikacja będąca kopią programu i dodatków do przeglądarek desktopowych o takiej samej nazwie. Głównym celem tworzonego przez rosyjskich programistów Adguarda jest podobnie jak w przypadku wersji desktopowej…

Recenzje użytkowników

Działa ze wszystkimi popularnymi programami, Skutecznosć, Szybkość działanai, Częste promocje
Rzadkie zawiasy
ocena użytkownika

Idealny program do blokowania reklam, radzi sobie ze wszystkimi nawet społecznościowymi. Można dodawać własne filtry, a na dodatek są na na niego częste promocje. Dodatkowo nie spowalnia przeglądarek tak samo jak wiele innych wtyczek (nie działa chyba tylko z Vivaldim). Czasami (ale bardzo rzadko zdarza mu się zawiesić). Jak najbardziej! Polecam!

29.09.2017 17:44 | Recenzja do wersji 1.0.671

Komentarze

0 nowych
guma77   11 #8 20.12.2017 14:40

ma jeden mankament , dziala tylko z yandex i samsung browser :(

Autor edytował komentarz w dniu: 20.12.2017 14:41
  #7 01.12.2017 16:17

Mam Adguard w Operze na Windows 7. Czym się różni " Filtr Elementów Szpiegujących " od " Easy Privacy " a może jest to samo ? Pytam się dlatego aby nie zaznaczyć dwóch tych samych filtrów o podobnym działaniu . Szpiegowanie i prywatność zaznaczyłem jeden i drugi i mam wątpliwości ?

guma77   11 #6 09.09.2017 11:42

przesiadka na adguard bo ublock orgin mi robil sieczke na olx :/
teraz mam na android yandex+ublock orgin (adguard z yandex cos mi nie dziala nie wiem czemu )
linux/windows slimjet+7 Times Faster POLECAM :)
polecam bo Ad dziala b.dobrze :)

ps.wlasnie natrafilem i testuje "7 Times Faster" blokuje wysmienice a jak szybko sie strony wczytuja szybciej jak z ublock orgin czy adguard
kurna shock :)

niestety ale blokuje calkowicie otomoto.pl
wracam na adguard

Autor edytował komentarz w dniu: 09.09.2017 21:17
  #5 29.08.2017 21:31

Do 3 września jest rabat na wszystki licencje -30%

668599442   4 #4 11.03.2015 09:31

Zbiera reklamy ale zjada baterie na smartfonie jak złoto

AuToR   11 #2 04.12.2014 12:33

Z przeglądarkami na Windowsa, zamiast AdBlocka działa równie znakomicie.

  #1 18.11.2014 18:23

o bezpłatne :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.