Adguard Adguard 1.0.671

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

Adguard to aplikacja, która ochrania użytkowania systemu Android przed szkodliwymi stronami, a także pozwala na zaoszczędzenie transferu z pakietu komórkowego poprzez usuwanie reklam zawartych na stronach. Program swoim działaniem może przypominać popularnego Adblocka Plus, jest to przeniesienie na platformę mobilną funkcji dostępnej do desktopowych przeglądarek w formie dodatku.

Program składa się z dwóch modułów: blokera reklam i ochrony sieci. Blokuje on pobieranie reklam, okienek pop-up, banerów, a także reklam wideo, zapewniając tym samym oszczędność transferu. Adguard ochrania także prywatność użytkownika, może blokować elementy śledzące, oraz drażniące jak np. widgety sieci społecznościowych takich jak Facebook. Program działa w tle, wykorzystuje listy filtrów, które użytkownik może samodzielnie aktywować i dezaktywować. Aplikacja filtruje jedynie ruch z przeglądarek internetowych zainstalowanych na urządzeniu, nie usuwa więc np. reklam z innych aplikacji zainstalowanych w systemie. Do działania wykorzystać może ona dwie technologie: lokalny VPN (dane użytkownika nie są przesyłane przez żadne zdalne serwery), a także lokalny serwer proxy. Jeżeli urządzenie posiada odblokowany dostęp typu root, aplikacja jest w stanie to wykrywać i automatycznie skonfigurować proxy, w przeciwnym wypadku użytkownik będzie musiał zrobić to ręcznie.

Dostępna jest również wersja Premium aplikacji, która posiada rozszerzoną funkcjonalność. Pozwala ona na ochronę użytkownika przed stronami z szkodliwym oprogramowaniem i próbującymi wyłudzić informacje (phishing), posiada lepsze mechanizmy blokowania, a także dedykowane wsparcie techniczne w przypadku wystąpienia problemów. Aby korzystać z wersji Premium użytkownik musi opłacić miesięczny abonament, lub wprowadzić kod z pełnej wersji Adguard Premium dla systemu Windows, który upoważnia także do wykorzystania wersji dla Androida.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działa ze wszystkimi popularnymi programami, Skutecznosć, Szybkość działanai, Częste promocje
Rzadkie zawiasy
ocena użytkownika
29.09.2017 17:44 • Recenzja do wersji 1.0.671

Idealny program do blokowania reklam, radzi sobie ze wszystkimi nawet społecznościowymi. Można dodawać własne filtry, a na dodatek są na na niego częste promocje. Dodatkowo nie spowalnia przeglądarek tak samo jak wiele innych wtyczek (nie działa chyba tylko z Vivaldim). Czasami (ale bardzo rzadko zdarza mu się zawiesić). Jak najbardziej! Polecam!