Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

FreeVimager - czyli alternatywa dla IrfanView w firmie

Od momentu gdy dowiedziałem się, iż IrfanView nie może być stosowany w firmie, zapanowała w instytucji, w której pracuję konsternacja.

"Jak tak można? Wszyscy się przyzwyczaili do IrfanView".

Od tego momentu musiałem zacząć poszukiwania aplikacji zastępczej, a co za tym idzie o prawie identycznej funkcjonalności. Sprawdziłem prawie wszystkie aplikacje open source, i żadna nie spełniała oczekiwań zarówno mioch jak i moich współpracowników.

Gdy zrezygnowany po tygodniu przerwy w poszukiwaniach podjąłem jeszcze jedną próbę odkryłem niepozornie wyglądającą aplikację FreeVimager.

Jakie było moje zaskoczenie gdy okazało się, że poza różnicą w interfejsie aplikacja daje takie same możliwości jak IrfanView.

Najważniejsze funkcje to:

-> Przetwarzanie wsadowe - czyli możliwość hurtowej zmiany właściwości plików (od nazw po rozmiar)-> Obsługa wszystkich znanych rozszerzeń - również z przypisaniem rozszerzeń do aplikacji.-> Możliwość skanowania do aplikacji -> Podstawowe możliwości edycyjne - obroty, wycinanie, zmiana rozmiaru, korekcja kolorów, dodawanie ramek, redukcja czerwonych oczu-> Wyświetlanie pokazu slajdów -> Możliwość otwarcia większej ilości obrazów w ramach jednego okna -> Wyświetlanie szczegółowych danych o pliku

Jedynym problemem dla niektórych użytkowników może być interfejs angielski lub rosyjski. Jednak uwzględniając, iż w dzisiejszych czasach jezyk angielski jest najbardziej rozpowszechnionym w aplikacjach nie powinno być większych problemów.

Dodatkowo aplikacja jest równie lekka jak poprzednik, i uruchamia się naprawdę szybko.

Sądząc po aktualizacjach (ostatnia 18 lutego tego roku) nic nie rokuje szybkiego zamknięcia projektu, a wręcz przeciwnie :)

Aplikację można pobrać z adresu:

http://www.contaware.com/content/view/45/45/

Myślę, że aplikacja jest godna uwagi, i warto się nią zainteresować. Warto też dodać ją do bazy Dobrych Programów :)

P.S. To mój pierwszy wpis na blogu więc proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę ;)

 

Komentarze

0 nowych
dmag   7 #1 25.02.2011 15:07

Zapewne chodzi Ci o program IrfanView, chociaż uparcie powtarzasz błędną nazwę InfranView. A program FreeVimager też wygląda ciekawie, chociaż ja używam właśnie IrfanView - na szczęście w domu mogę. :)

  #2 25.02.2011 15:35

Mam nadzieję, że pociągniesz cykl programy bezpłatne w firmie - wiem jak czasem trudno znaleźć dobry i darmowy do zastosowań komercyjnych zamiennik kosztującego czasem krocie programu...

Czego jeszcze używacie w firmie ?? Podziel się informacjami :)

Jaahquubel_   13 #3 25.02.2011 16:10

Wpis dobry, a temat ważny.
Program wypróbuję. W tej chwili używam FuturixImagera i nie chwalę go sobie.

Konstruktywna krytyka? Proszę bardzo, sam chciałeś. :P
Popraw literówki i włącz sprawdzanie pisowni. :>

Ponadto, zamiast:
"żadna nie spełniała zaróno mioch oczekiwań jak i współpracowników"
powinno być:
"żadna nie spełniała oczekiwań zarówno moich, jak i moich współpracowników",
czyli że nie spełniała oczekiwań, bo teraz jest, że nie spełniała współpracowników.

Jaahquubel_   13 #4 25.02.2011 16:30

@Whami
Kluczowe pytanie: jakie programy Ci potrzebne? Bo ja mogę Ci polecić OpenOffice'a, GnomeOffice'a i Notepad++, ale tyle chyba wiesz. ;)

cimlik   2 #5 25.02.2011 16:32

Faktycznie - program obiecujący, choć momentami nie działa do końca stabilnie, a do interfejsu też trzeba się nieco przyzwyczaić.

"Sądząc po aktualizacjach (ostatnia 18 lutego tego roku) nic nie rokuje szybkiego zamknięcia projektu, a wręcz przeciwnie :)"
Aplikacja jest płatna, a te zazwyczaj mając odpowiednie zyski rozwijają się dosyć szybko. Jak na razie jest niezły, ale do ideału mu sporo brakuje. Niemniej warto się zainteresować.

  #6 25.02.2011 16:42

Ja używam Imagine -> http://www.nyam.pe.kr/

fenixproductions   6 #7 25.02.2011 16:42

Ciekawa aplikacja, jednakże w moim przypadku wystarcza Imagine.

Karach   3 #8 25.02.2011 16:47

Heh, pod wpływem Twojego wpisu zamierzam skasować Irfana i XnView z firmowego pc-ta... Poszukam tylko jakiejś fajnej alternatywy. Kto wie, może ten FreeVimager.
Dzięki za zwrócenie uwagi na sam fakt tych licencji. ;)

michal_93   6 #9 25.02.2011 16:59

A ja dodam od siebie Ubuntu 10.10(lub 04 LTS) i mnóstwo wolnego i dynamicznie rozwijanego oprogramowania które możesz zawsze pobierać ze maksymalną prędkością łącza i w dodatku zwykle bez potrzeby klikania więcej niż trzy razy. Nie przejmując się również bałaganem instalek itp :D. Oczywiście jeżeli mówimy tu o najbardziej pospolitych rozwiązaniach dla firm typu: Pakiet Biurowy, edytor grafiki, przeglądarka www, itp. :D

dmag   7 #10 25.02.2011 18:40

@cimlik
Jak to, aplikacja jest płatna? I miałaby taką mylącą nazwę FreeVimager? ;)

Tak poza tym, to przyłączam się do wypowiedzi autora wpisu, żeby dodać aplikację do zasobów vortalu.

  #11 25.02.2011 20:01

Mnie zastanawia jedna kwestia. Powiedzmy że mam program, który w wersji nr 1 można używać w firmie. Po jakimś czasie producent wydaje wersję nr 2 i od tej pory zmienia licencję na taką, że nie mogę używać w firmie. Ale zaraz, ja mam zainstalowaną wersję nr 1 więc według mnie mogę jej używać w firmie. Co o tym sądzicie ?

AdiOs83   6 #12 25.02.2011 21:17

Dziękuję za zwrócenie uwagi na literówki i gramatykę :)
@dmag - już poprawiłem nazwę IrfanView :)

@cimlik - licencję osobiście sprawdzałem a nawet tłumaczyłem, można aplikację uruchamiać na komputerach w firmie (przynajmniej narazie ;) )

@bitx - podzielam Twoje spojrzenie na ten przypadek. Ja bym pozostał przy ostatniej darmowej wersji i powinno być ok :)

AdiOs83   6 #13 25.02.2011 22:05

@whami - postaram się podzielić informacjami ale na blogu. Jak tylko czas pozwoli to raz na tydzień lub dwa coś nowego dodam. Jest parę programów, którymi się posiłkujemy ;)

cimlik   2 #14 27.02.2011 13:31

@dmag, AdiOs83: faktycznie, zmyliła mnie ta podstrona:
http://www.contaware.com/content/view/46/44/

A tyczy się ona innej aplikacji tej firmy ;).