r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Administracja Berlina jednak nie przejdzie na Linuksa

Strona główna Aktualności

Berlińska Partia Zielonych w lutym (PDF) zaproponowała, aby administracja miasta na prawach kraju związkowego zaczęła korzystać z narzędzi otwartoźródłowych. Propozycja Zielonych obejmowała migrację 25% stacji roboczych oraz wszystkich serwerów na Linuksa, podobnie jak miało to miejsce w Monachium. Stolica Bawarii zaoszczędziła na tym ponad 10 milionów euro.

Petycja wniesiona do Parlamentu została jednak odrzucona. Siłą przeważającą były głosy koalicji SPD-CDU. Działacze tych partii krytykowali plan Zielonych za emocjonalny stosunek do otwartego oprogramowania i subiektywne przyznawanie mu wyższości nad innymi produktami. SPD przestrzega ponadto przed korzystaniem z otwartych rozwiązań w sytuacjach, kiedy liczy się bezpieczeństwo danych.

Działacze berlińskiego odłamu partii od lat walczą o wprowadzenie otwartego oprogramowania w swoim mieście. Zamiast tego zaproponowane zostało (PDF) szersze wprowadzenie otwartych standardów. Zdaniem Zielonych nowy pomysł nie jest dobry i obniża wymagania stawiane przed oprogramowaniem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.