Adobe AIR trafia do Android Market

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe wprowadziła dla smartfonów z systemem Android środowisko AIR. Dzięki temu klienci Android Market będą mogli korzystać z większej puli aplikacji.

Wieloplatformowe środowisko AIR umożliwia tworzenie aplikacji, które mogą być uruchamiane na różnych platformach. Dzięki tej technologii deweloperzy mogą wprowadzać gry i programy, z których będziemy korzystać nie tylko w telefonach komórkowych, ale także w komputerach. Wprowadzając AIR do Android Market Adobe chce ułatwić deweloperom prace nad aplikacjami, a użytkownikom dostęp do większej ich liczby. O szczegółach publikowania w e-sklepie firmy Google informuje na swoim blogu Ryan Stewart z Adobe.

To już kolejny krok Adobe w kierunku upowszechnienia swoich narzędzi dla smartfonów. Wcześniej firma wprowadziła Flash Playera dla Androida, zabiegała także o umożliwienie deweloperom pracy nad aplikacjami dla sklepu App Store za pomocą narzędzi firm trzecich. W ten sposób Adobe stara się dowieść, że jego technologie mogą z powodzeniem być stosowane w smartfonach urządzeniach przenośnych. Adobe AIR dostępny jest dla systemu Android 2.2 Froyo. Wkrótce w sklepie Android Market pojawią się zapewne pierwsze aplikacje korzystające z technologii firmy Adobe.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję