Adobe Acrobat 6 w maju

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe zapowiedziała kolejną, 6 wersję popularnego programu Acrobat, umożliwiającego tworzenie publikacji elektronicznych w formacie PDF.

Firma zapowiedziała wprowadzenie do oprogramowania architektury XML, która będzie dostępna w oprogramowaniu Adobe zarówno w wersji serwerowej jak i standardowej. Adobe zapewnia, że narzędzia XML będą współpracować ze standardami W3C i zapowiada wypuszczenie produktu wspomagającego projektowanie szablonów XML/PDF.

Premiera Acrobat 6.0 zapowiadana była na poniedziałek, jednak okazało się że program będzie dostępny dopiero pod koniec maja. Producent zapewnia, że najnowsza wersja Acrobata będzie zawierać poprawioną przeglądarkę, możliwość podglądu danych wyjściowych i opcję separacji kolorów. Wersja Acrobat 6.0 Professional dla systemów Windows NT, 2000 i XP pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec maja, a jej prawdopodobna cena wyniesie około 450 USD. Równolegle z wersją komercyjną, Adobe zapowiada wypuszczenie nowej wersji darmowej przeglądarki plików PDF - Acrobat Reader.

Źródło: 4D

© dobreprogramy
s