reklama

Adobe Apollo wkracza w fazę beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Technologia Adobe Apollo, teraz znana pod nazwą Adobe Integrated Runtime (AIR) i środowisko programistyczne Flex 3 doczekały się dzisiaj pierwszych publicznych wersji beta.

Adobe Integrated Runtime oparte jest o technologie HTML, JavaScript, AJAX, Flash oraz Adobe Flex. Umożliwia tworzenie aplikacji uruchamianych bezpośrednio z pulpitu, bez potrzeby korzystania z zewnętrznego kontenera jakim jest np. przeglądarka dla aplikacji stworzonych we Flashu. Programy przygotowane dla platformy AIR łączą w sobie zalety aplikacji webowych z zaletami aplikacji desktopowych. Framework Adobe Flex 3 będzie, tak jak zapowiadaliśmy, dostępny na zasadach Open Source, kod projektu ma być dostępny w drugiej połowie tego roku.

Warto dodać, że Adobe współpracuje z firmą Google przy rozwijaniu technologii Gears, pozwalającej na korzystanie z aplikacji sieciowych bez połączenia z Intenetem. Zarówno AIR, jak i Gears korzystają z bazy danych SQLite, aktualnie trwają pracę nad ujednoliceniem ich działania, dzięki czemu możliwe będzie przygotowanie wspólnego API do przechowywania danych takich aplikacji.

Szczegółowe informacje na temat Adobe AIR i Flex 3 znaleźć można na stronach Adobe Labs.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało