reklama

Adobe Captivate 9.0.1.320

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie prezentacji i demonstracji
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Adobe Captivate to jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia różnego rodzaju interaktywnych prezentacji, materiałów szkoleniowych itp., mogących posłużyć do zdalnego nauczania. Z jego pomocą sprawnie i wygodnie stworzymy projekt, a następnie udostępnimy go online na stronie internetowej.

Oprogramowanie pomimo swoich olbrzymich możliwości jest stosunkowo proste w obsłudze. Praca z nim przypomina w pewien sposób tworzenie prezentacji w aplikacji PowerPoint. Podobnie jak w przypadku produktu Microsoftu, także w Adobe Captivate tworzenie nowego projektu opiera się o dodawanie do niego kolejnych slajdów z różnymi elementami. Po zakończeniu pracy gotowa prezentacji wyeksportowana może być do jednego z popularnych formatów. Co istotne, narzędzie potrafi również generować kod HTML, który pozwala umieścić efekty naszej pracy w Internecie.

Oferowane przez Adobe Captivate funkcje pozwalają bardzo łatwo tworzyć interaktywne prezentacje. Opcja nagrywania pozwala zapisywać i wykorzystywać w prezentacji zrzuty ekranowe oraz materiał wideo z np. ekranem pulpitu i wykonywanymi na nim operacjami. O ile klip nie daje dużych możliwości jego obróbki, tak zrzuty ekranowe mogą być przez użytkownika dowolnie dostosowywane. Posiada on możliwość wskazywania toru przemieszczania się kursora po obrazie, miejsca kliknięć itp.

Na każdym etapie pracy prezentacja wzbogacana może być o dodatkowe obiekty, tj. grafikę, tekst, podkład dźwiękowy lub głos narratora. Narzędzie posiada wbudowane funkcje pozwalające dostosowywać także i te elementy projektu. Z ich pomocą dostosujemy np. głośność lektora itp. Wszystkie z wspomnianych obiektów umieszczane są na osi czasu (osobnej dla każdego slajdu), za pośrednictwem której wygodnie dostosujemy m.in. ich czas wyświetlania względem siebie. Adobe Captivate pozwala także na nanoszenie na prezentacje napisów, które zsynchronizować możemy z głosem lektora.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 21.05.2013 18:22

Taki PowerPoint dla biznesmenów-informatyków, ale to wszystko już było, no tylko nie za 3-4tys.... ale to standard Adobe, im więcej złupisz tym większe kary za nielegala... tylko to chyba działa odwrotnie panowie z Adobe: i wieksza cena tym więcej chomików... ale nie każdy musi znać się na ekonomii. wystarczy że jest się pazenny (nie pancerny) :)

  #6 27.01.2013 15:27

Jako darmową alternatywę proponuję Atomi ActivePresenter, który jest rozbudowanym programem do tworzenia screencastów, tutoriali, demonstracji i interaktywnych kwizów. Można z jego pomocą nagrywać aktywność ekranu komputera wraz z narracją głosową, a następnie dodawać komentarze tekstowe, wstawiać zaimportowane obrazy, pliki audio lub wideo, dzielić lub wycinać poszczególne elementy, dodawać przejścia między poszczególnymi obiektami wideo lub dodanych adnotacji, kadrować czy też podświetlać poszczególne obszary prezentacji, edytować obiekty graficzne w wbudowanym edytorze itp. W przypadku formatu AJAX i SWF program pozwala również tworzenie interaktywnych prezentacji, których przebieg zależy od odpowiedzi użytkownika. Program posiada polski interfejs, moduł sprawdzania polskiej pisowni oraz polskie szablony dla prezentacji AJAX lub Flash osadzanych w HTML. Program może być u używany za darmo w celach niekomercyjnych z zachowaniem pełnej funkcjonalności, jednakże w takim przypadku do formatów wyjściowych FlashVideo (FLV), Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Powerpoint, PDF, HTML i AJAX dodawany jest znak wodny producenta. Do formatów wyjściowych WMV, AVI, MPEG4, WebM, JPEG i PNG znak wodny nie jest dodawany. Wersja darmowa nie ma żadnych ograniczeń czasowych.
Instalator można pobrać tutaj: http://atomisystems.com/download/

d2b   2 #5 16.08.2012 16:09

Program w bardzo łatwy sposób umożliwia tworzenie Prezentacji. Mi osobiście bardzo się podoba. Ostatnio pobrałem sobie go i testuje. Szkoda, że cena dość wysoka :(

pablos1961   1 #4 05.08.2012 00:49

jAK TO CHOLERSTWO ŚCIĄGNĄĆ? klikam ściągnij, a to mnie przenosi na jakąś stronę i nie wiem co dalej.

  #3 01.08.2012 17:54

Firma dziadowska? Chyba nigdy nie korzystałeś z pełnych programów Adobe a tylko z okrojonych testowych wersji. Jeśli nie znasz tych programów to się nie wypowiadaj!

  #2 21.06.2012 01:00

ciekawe, że im firma bardziej dziadowska (nie pod względem jakości programu), tym okres używalności wersji testowej krótszy. Microsoft - 60 dni,
Adobe - 30 dni,
a są programy działające np 7 dni.
Co do ceny, kiedyś firmy łącznie z BSA jęczały, że jak spadnie piractwo to ceny pójdą w dół. Czy ceny z Adobe już są obniżone? O ile - o złotówkę czy dwie? Jak ma się polityka cen w Adobe do ilości publikacji książek i poradników publikowanych w Polsce? Przecież to przy takim poziomie cen jest jawnym zachęcaniem do tzw. nielegalnego używania. Z kolei wersje uproszczone są traktowane niemal jak trędowate na równi z bezpłatnymi odpowiednikami.

Mai7777   1 #1 20.06.2012 14:59

Kolejny program za 3000-4000 zł?

reklama