Adobe Creative Cloud mobilny jak nigdy wcześniej

Adobe Creative Cloud mobilny jak nigdy wcześniej

Adobe Creative Cloud mobilny jak nigdy wcześniej
06.10.2014 16:44

Właśnie trwa konferencja Adobe MAX 2014, podczas której zaprezentowane zostało nowe wydanie oprogramowania Creative Cloud. Większość nowości można przetestować już dziś – wystarczy tylko zaktualizować oprogramowanie na swoich komputerach. Najwięcej zabawy czeka jednak na osoby, które tworzą na iPadach.

Wydana w czerwcu aplikacja Illustrator Line – aplikacja przeznaczona przede wszystkim do rysowania prostych linii, kształtów geometrycznych i widoków w perspektywie, doczekała się sporej aktualizacji, która pozwala eksportować oryginalne ścieżki wektorowe w Illustratorze CC. Zupełnie nowa aplikacja Illustrator Draw z kolei pozwala tworzyć wektorowe ilustracje i szkice. Aplikacja ta powinna sprawdzić się szczególnie dobrze w rękach osób tworzących komiksy bądź precyzyjne projekty graficzne. Gotowe prace można eksportować do Photoshopa CC lub Illustratora CC.

Illustrator Line, Greg Muscolino, behance.net/gregmindtribe
Illustrator Line, Greg Muscolino, behance.net/gregmindtribe

W portfolio firmy Adobe znalazła się także pierwsza w historii aplikacja mobilna, przeznaczona do edycji wideo – Adobe Premiere Clip. Aplikacja działa na iPhone'ach oraz iPadach, pozwala szybko wykonać prosty montaż i wysłać projekt do Adobe Premiere CC do dalszej, bardziej precyzyjnej edycji, jeśli jest jeszcze potrzebna.

Aplikacje mobilne spokrewnione z Photoshopem również została rozbudowana. Przede wszystkim Photoshop Mix, przeznaczony do wycinania obiektów ze zdjęć do późniejszego wykorzystania, jest teraz dostępny zarówno dla iPhone'a, jak i iPada. Photoshop Sketch został wyposażony w nowe pędzle i możliwość zapisywania prac w formacie PSD, co pozwala na dalszą edycję w Photoshopie CC.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W zupełnie nowej odsłonie powrócić Adobe Kuler – Aplikacja, która pozwala na urządzeniach mobilnych z jabłkiem przechwytywać barwy i tworzyć własne palety na podstawie inspirujących zdjęć, nazywa się teraz Adobe Color CC. Adobe Shape CC pozwala błyskawicznie tworzyć kształty wektorowe i zapisać je na dysku Creative Cloud, Brush CC zaś pozwala w każdej chwili tworzyć własne pędzle dla Photoshopa CC – również na podstawie zdjęć.

W oprogramowaniu CC również pojawiło się sporo nowości, ale już nie tak spektakularnych. Photoshop CC lepiej obsługuje dotyk na Windows 8, powinien działać nieco szybciej i dorobił się nowych możliwości związanych z drukowaniem 3D. Illustrator CC zyskał nowe narzędzie Curvature (krzywizna krzywej), pozwalające precyzyjnie manipulować krzywizną, i będzie lepiej działał na urządzeniach z Windows 8 i ekranami dotykowymi. InDesign CC zyskał obsługę interaktywnych plików EPUB, Adobe Muse CC wsparcie dla formatu SVG, Premiere Pro wykorzysta GPU przy odtwarzaniu, AfterEffects CC będzie lepiej wyglądał na monitorach HiDPI, Flash Pro CC lepiej obsługuje WebGL i własne pędzle, Dreamweaver CC zaś zyskał lepszy podgląd na żywo.

Jako że nowości jest bardzo dużo i pojawiają się w zaskakującym tempie, firma Adobe zebrała zespół nauczycieli, którzy będą wspierać użytkowników oprogramowania Creative Cloud. Na nowej stronie pomocy można znaleźć sporo materiałów instruktażowych, które pomogą nadążyć za zmianami, a nowych użytkowników łagodnie wprowadzą w nowe środowisko pracy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)