Adobe Creative Suite 4 - wersje testowe do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

23 września miała miejsce premiera najnowszej wersję flagowego pakietu aplikacji firmy Adobe - Creative Suite 4. Od dziś natomiast, można pobierać wersje testowe aplikacji wchodzących w jego skład.

Wśród udostępnionych przez Adobe aplikacji znalazły się te najpopularniejsze wśród użytkowników: Photoshop CS4 i jego rozszerzona wersja Extended zostały wzbogacone m.in. o możliwość manipulacji obiektami 3D, w Illustratorze CS4 pojawiły się nowe funkcje związane z pracą nad większą ilością plików oraz nowe efekty i filtry. Podobnie jak Photoshop, również Flash CS4 Professional został wzbogacony o obsługę obiektów trójwymiarowych. Dodatkowo we Flashu zaimplementowano technologię "Bones", która umożliwia stworzenie powiązań pomiędzy animowanymi warstwami. Warto przypomnieć, że wszystkie aplikacje Adobe Creative Suite 4 od tej wersji mają ujednolicony interfejs.

Zmiany dosięgły również jeden z popularniejszych edytorów stron WWW Dreamweaver DCS4, który w nowej wersji sprawdza powiązania pomiędzy plikami HTML a arkuszami CSS oraz skryptami JavaScript. Adobe zmieniło również silnik renderujący podgląd strony www w Dreamweaverze na coraz popularniejszego Webkita. W Fireworksie CS4 zaimplementowano nowe metody eksportu grafik do dokumentów HTML oraz PDF, dodano opcję pracy nad dokumentem przy pomocy usługi ConnectNow. Nowości nie ominęły programów do tworzenia filmów oraz efektów do nich - Premiere Pro CS4 oraz After Effects CS4, które swoich najnowszych wersjach wspierają export materiałów HD na dyski Blu-ray, umożliwiają stworzenie i późniejsze przeszukiwanie biblioteki multimediów.

Większość produktów z rodziny Creative Suite 4 można już nabyć w Polsce. Orientacyjna cena pełnej wersji programu Adobe Photoshop CS4 wynosi 2600 zł netto (ok. 3172 zł brutto). Uaktualnienie z poprzednich wersji wersji kosztuje 780 zł netto (ok. 950 zł brutto), dostępny jest także upgrade z Photoshop Elements w cenie około 2300 zł netto (ok. 2800 zł brutto). Na bardzo zbliżonym poziomie kształtują się ceny dwóch innych popularnych aplikacji Adobe - Illustratora CS4 i Flash Pro CS4, przy czym w tym przypadku - co chyba oczywiste- nie można już nabyć uaktualnienia z Photoshop Elements.

Z kolei za podstawowy pakiet Creative Suite 4 Design Standard, w którego skład wchodzą Photoshop, Illustrator, InDesign oraz Acrobat, trzeba zapłacić około 4800 zł netto (ok. 5850 zł brutto) za pełną wersję i około 1770 zł (ok. 2160 zł brutto) za najtańszy wariant uaktualnienia. Creative Suite 4 Design Premium, w którego skład wchodzą dodatkowo Flash Professional, Dreamweaver, a Photoshop występuje w odmianie Extended, trzeba zapłacić około 7500 zł netto (ok. 9150 zł brutto) w przypadku pełnej wersji i około 2550 zł netto (ok. 3110 zł brutto) przy uaktualnieniu z CS2 lub 3. Najbogatsza odmiana pakietu Creative Suite 4 - Master Collection kosztuje już około 10500 zł netto (ok. 12800 zł brutto) za pełną wersję oraz około 3900 zł netto (ok. 4750 zł brutto) za najtańszy wariant uaktualnienia.

Szerzej o zmianach w wersji 4 pisaliśmy we wrześniu. Szczegółowe porównanie zawartości poszczególnych edycji pakietu można znaleźć na stronach Adobe. Wszystkie wymienione programy są od dziś dostępne w 30 dniowych wersjach testowych, które można pobrać z poziomu działu Programy w vortalu lub też przez bezpośrednie linki podane powyżej.

© dobreprogramy