r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe Creative Suite 5 for Mac zadebiutuje wiosną

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Adobe kończy prace nad piątą odsłoną Creative Suite w wersji dla systemów Mac OS X. Ten dedykowany profesjonalistom pakiet umożliwia projektowanie stron internetowych oraz zaawansowaną edycję grafiki i wideo.

Wśród nowości wprowadzonych do poszczególnych programów można wymienić obecne w Photoshop CS5 narzędzia do retuszu pozwalające na łatwe usuwanie wybranych elementów sceny oraz filtry odpowiedzialne za technologię 3D. Flash CS5 oraz Dreamweaver CS5 zostały rozbudowane o liczne uprawienia poprawiające komfort pracy z kodem ActionScript. W związku z bojkotem technologii Flash w produktach Apple takich jak iPhone czy iPad, Flash CS5 będzie miał możliwość eksportu projektów do natywnego, zgodnego z App Store formatu Apple. InDesign CS5 zostanie wzbogacony o funkcje pozwalające na tworzenie elektronicznych publikacji z wykorzystaniem Flasha. Pakiet CS5 zostanie także rozbudowany o narzędzia do zarządzania projektami i ich szybkiego podglądu bez potrzeby uruchamiania aplikacji, w których były tworzone.

Przy tworzeniu CS5 for Mac Adobe korzystało z 64-bitowego frameworka Cocoa, dzięki czemu wszystkie składniki pakietu będą natywnie 64-bitowe. Zdaniem Adobe sprawi to, że wydajność poszczególnych składników oprogramowania wzrośnie od 8 do 12%, a programy będą mogły wykorzystać pamięć RAM powyżej 4GB limitu narzuconego na wszystkie 32-bitowe aplikacje.

r   e   k   l   a   m   a

Adobe Creative Suite 5 for Mac zostanie wydany wiosną tego roku.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.