Adobe Digital Editions 1.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe wprowadziła na rynek aplikację Adobe Digital Editions 1.0 - nowe oprogramowanie umożliwiające kupowanie i czytanie książek, czasopism i innych publikacji elektronicznych oraz zarządzanie nimi. Funkcja eksportowania wbudowana w program Adobe InDesign CS3 umożliwia natomiast wydawcom tworzenie nowych treści gotowych do wykorzystania w Digital Editions.

Dzięki wbudowanej obsłudze formatu PDF oraz publikacji opartych na języku XML program obsługuje ponad 150 000 tytułów dostępnych już w sprzedaży. W związku z planowanym wprowadzeniem wersji do przenośnych komputerów i urządzeń do czytania firma Sony chce zastosować technologię Digital Editions w swoich produktach z serii Sony Reader.

Obecnie Digital Editions umożliwia czytelnikom wprowadzanie w treści publikacji zakładek, wyróżnień i uwag tekstowych. Widok biblioteki daje możliwości porządkowania z wykorzystaniem wielu "półek na książki". W programie zaimplementowano obsługę nowego standardu IDPF - Open Publication Standard (OPS), dotyczącego dynamicznie aktualizowanego układu treści w książkach elektronicznych opartych na języku XHTML.

Adobe Digital Editions wykorzystuję technologię zabezpieczeń ADEPT (Adobe Digital Editions Protection Technology). ADEPT obsługuje technologię Adobe Content Server (ACS) i zabezpiecza książki elektroniczne zarówno w formacie PDF, jak i OPS XML z dynamiczną aktualizacją układu treści. Modele biznesowe zakupów i wypożyczania obejmują wypożyczanie biblioteczne, modele oparte na subskrypcji i na treściach finansowanych z reklam.

Adobe Digital Editions w wersjach do systemów Microsoft Windows i Mac OS można bezpłatnie pobrać ze strony programu. Przewiduje się, że wersja linuksowa oraz wersje w językach francuskim, niemieckim, japońskim, koreańskim i chińskim będą dostępne w drugiej połowie 2007 r. Nie ma na razie informacji o ewentualnej polskiej lokalizacji.

© dobreprogramy

Komentarze