Adobe Director 11

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Director 11. Jest to nowa wersja narzędzia do tworzenia i publikowania treści multimedialnych, takich jak gry, demonstracje czy kursy internetowe.

Nowa wersja programu Director 11 umożliwia użytkownikom uwolnienie zdolności twórczych, a także poszerzenie zasięgu rynkowego produktów dzięki zmniejszeniu pracochłonności i czasochłonności tworzenia atrakcyjnych aplikacji multimedialnych - powiedział Naresh Gupta, wiceprezes działu druku i publikacji w firmie Adobe.

Director 11 jest zgodny ze standardowymi formatami plików audio, wideo i graficznych (ponad 40), umożliwia obsługę technologii Adobe Flash 9 oraz filtrów rastrowych, które upraszczają dodawanie do tekstu lub obrazu takich cech jak cienie i poświaty. Umożliwia również tworzenie realistycznych odwzorowań ruchu w grach i symulacjach przy użyciu mechanizmu Ageia PhysX.

Director 11 obsługuje różne języki programowania, w tym JavaScript i Lingo (rodzimy język skryptowy produktu Director), co umożliwia opracowywanie aplikacji przy użyciu więcej niż jednego języka, zawiera również udoskonaloną przeglądarkę skryptów.

Director 11 ma zostać udostępniony pod koniec marca 2008 r. Produkt działa pod kontrolą systemów Windows XP SP2, Windows Vista oraz Mac OS X 10.4. W USA cena Directora 11 wynosi 999 USD za pełną wersję i 299 USD za aktualizację od jednej z trzech poprzednich wersji. Polska cena nie jest jeszcze znana.

© dobreprogramy

Komentarze