Adobe Edge Code Adobe Edge Code (Preview)

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Adobe Edge Code to stosunkowo niewielki i bardzo prosty w obsłudze edytor, pozwalający wygodnie tworzyć strony WWW z użyciem takich technologii jak HTML, CSS i JavaScript.

Bazuje on na open source'owym projekcie Brackets, a jego olbrzymimi atutami jest lekki i przejrzysty interfejs graficzny oraz duża szybkość działania. Program oferuje zestaw podstawowych i niezbędnych każdemu webmasterowi funkcji, wśród których znalazły się m.in. mechanizm kart, pozwalający na pracę z wieloma plikami jednocześnie, a także kolorowanie składni i numerowanie wierszy.

Ponadto Adobe Edge Code wyposażony został w kilka małych, ale znacznie usprawniających pracę opcji. Mowa o funkcjach wstawiania\usuwania z kodu wcięć, duplikowania wybranych wierszy, przesuwania ich do góry lub w dół względem pozostałego kodu i komentowania poszczególnych linijek. Wszystkie one dostępne są również z poziomu odpowiednich skrótów, co dodatkowo poprawia komfort pracy z edytorem. Efekty pracy możemy na każdym etapie podejrzeć w przeglądarce internetowej, klikając ikonę 'Live Preview'.

Narzędzie w pełni wspiera technologie HTML5 i CSS3. Zintegrowanie ono zostało z kolekcją czcionek Edge Web Fonts oraz biblioteką PhoneGap Build. Twórcy zapowiadają, że w przyszłości pojawi się integracja z kolejnymi narzędziami i usługami z linii Edge.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!