Adobe Flash Media Rights Management Server

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe wprowadziła na rynek oprogramowanie Flash Media Rights Management Server - pozwalające zabezpieczać materiały wideo odtwarzane w technologii Adobe Flash przed nieautoryzowanym użyciem.

Rozwiązanie jest przeznaczone dla rozgłośni telewizyjnych oraz przedsiębiorstw medialnych, które chcą chronić materiały wideo udostępniane przez siebie w trybie online i offline. Umożliwia szyfrowania plików audio i wideo FLV i F4V, które są pobierane i odtwarzane lokalnie oraz wprowadzanie dla nich reguł dostępu. Możliwe jest zdefiniowanie parametrów dostępu użytkowników oraz terminu wygaśnięcia praw do ich przeglądania, nawet po jego opublikowaniu. Zabezpieczony materiał nie będzie mógł być też ponownie wykorzystywany lub modyfikowany bez zgody właściciela.

Adobe Flash Media Rights Management Server można zintegrować zarówno z dotychczas używanymi jak i nowymi rozwiązaniami obsługującymi przepływ materiałów medialnych, takimi jak odtwarzacz Adobe Media Player oraz aplikacjami wideo współpracującymi z oprogramowaniem Adobe AIR.

Produkt jest na razie dostępny w wersjach beta dla systemów Windows Server 2003 i Red Hat Linux. Funkcje zabezpieczeń treści można wykorzystać po stronie klienta w ostatnio wprowadzonej wersji rozwiązania Adobe AIR (Windows, Mac OS, wkrótce Linux) lub planowanej wersji programu Adobe Media Player (Windows, Mac OS). Cena licencji wynosi 40 tys. USD za każdy procesor. Wersja finalna Adobe Flash Media Rights Management Server planowana jest na wiosnę br.

© dobreprogramy