Adobe Flash Player 9.0.115

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się stabilna wersja wtyczki Adobe Flash Player dla Linuksa umożliwiającą odtwarzanie animacji stworzonych z technologii Flash.

W najnowszej wersji autorzy zadbali o dodanie wsparcia dla formatu H.264 i AAC oraz obsługę sprzętowej akceleracji trybu pełnoekranowego. Ponadto dodano wsparcie dla protokołu XEmbed, który powinien sprawić by funkcjonował on dobrze pod Operą. Pełna lista nowości i wprowadzonych zmian dostępna jest na stronie producenta.

Autorzy zlecają aktualizację wtyczki nie tylko ze względów dodania obsługi nowych formatów, ale przede wszystkim z powodu kilku poprawek bezpieczeństwa wprowadzonych w wersji 9.0.115. Flash Player 9 współpracuje aktualnie z takimi przeglądarkami jak Firefox, Mozilla i SeaMonkey, niestabilnie może działać z innymi nie wspieranymi aplikacjami w tym Opera, Konqueror, Netscape, Galeon.

Na stronie twórców dostępne są paczki w postaci skompresowanych archiwów .tar.gz i pakietu RPM. W przypadku instalacji pluginu należy wypakować plik libflashplayer.so i skopiować go do katalogu plugins przeglądarki (zazwyczaj /usr/lib/"nazwa_przeglądarki"/plugins). Można również posłużyć się załączonymi skryptami.

© dobreprogramy