r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe: Krytyczne luki w PageMakerze

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe poinformowała o trzech krytycznych lukach w zabezpieczeniach programu Adobe PageMaker i jako wadliwe wymienia wersje 7.0.1 i 7.0.2. Nie wykluczone, że błąd dotyczy także starszych edycji.

Wszystkie z nich dotyczą błędu przepełnienia bufora, który umożliwia przy użyciu specjalnie sfałszowanych plików o rozszerzeniu .pmd przemycenie i uruchomienie na komputerze ofiary szkodliwego kodu. Na chwilę obecną Adobe udostępniło poprawkę dla dwóch z wszystkich występujących błędów. Jest nią zmodyfikowany plik AldFs32.dll, który użytkownik pobiera ręcznie, a następnie wypakowuje do katalogu instalacyjnego PageMakera. Prace nad wyeliminowaniem trzeciej z luk nadal trwają.

Producent wadliwego oprogramowania podobnie jak w innych sytuacjach tego typu zaleca unikanie otwierania plików .pmd pochodzących z nieznanych źródeł przynajmniej do momentu udostępnienia oficjalnej aktualizacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.