Adobe Lightroom 2.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe udostępniła kolejną wersję oprogramowania Adobe Lightroom - zestawu narzędzi do obróbki, porządkowania i prezentowania dużych ilości fotografii cyfrowych.

Adobe Photoshop Lightroom jest programem adresowanym do profesjonalnych fotografów, pozwalającym na łatwe importowanie zdjęć z kamer cyfrowych, edycję, selekcjonowanie i szybkie tworzenie przejrzystych zestawień katalogów zawierających setki, a nawet tysiące zdjęć. Interfejs jest w pełni konfigurowalny i pozwala na dużą swobodę w zmianach ustawień, dzięki czemu praca ze zdjęciami może stać się jeszcze wydajniejsza i łatwiejsza. Dzięki Adobe Lightroom fotograf jest w stanie porównywać fotografie korzystając ze zbliżeń, co często jest przydatne w porównywaniu detali, a w profesjonalnej fotografii jest wręcz codziennością. Aplikacja pozwala ponadto na "dostrojenie" zdjęć z zachowaniem wysokiej jakości bez utraty jakże ważnych szczegółów.

Wydanie 2.2 nie jest oczywiście przełomowe, wprowadza jedynie drobne zmiany i poprawki. Nowa wersja ma na celu głównie poprawienie stabilności i wydajności działania aplikacji. Dodano możliwość odczytu plików RAW pochodzących z pewnych modeli aparatów cyfrowych. Zwiększono limit ilości znaków tekstów służących do opisywania tworzonych galerii WWW. Pojawił się moduł profili. Poszerzono też listę obsługiwanych aparatów, m.in. o modele Canon PowerShot G10, Leica D-LUX 4 oraz Panasonic DMC-G1 i DMC-FX150.

Testową wersję 2.2 pobrać można z naszego działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć, na stronie Adobe dostępna jest także wersja przeznaczona dla systemów Apple.

© dobreprogramy

Komentarze