Adobe Lightroom beta 3

Strona główna Aktualności

O autorze

Na stronach Adobe pojawiła się najświeższa odsłona Lightroom. Lightroom jest aplikacją przeznaczoną dla średnio zaawansowanych oraz profesjonalnych fotografów, w zamierzeniach mająca być mocnym konkurentem dla Apple Aperture.

Najnowsza wersja przynosi parę nowości oraz poprawek m.in.: support dla obrazów w formacie RAW, tryb podglądu przed/po obróbce, historia nanoszonych zmian, podgląd zdjęć gotowych do publikacji w dokumentach HTML/Flash, ulepszone wsparcie dla PSD i TIFF, kontrola rozdzielczości przy eksporcie, import/eksport słów kluczowych wykorzystywanych w metadanych oraz nowe narzędzie "prostowania" (straighten) służącego do horyzontalnego pozycjonowania źle skadrowanych zdjęć.

Obecnie dostępne są jedynie wersje testowe na systemy PowerPC oraz Macintosh'e (zbudowane na procesorach Intel). Według obietnic wersja Windows pojawi się już wkrótce.

Nowa beta jest ważną wiadomością dla wszelkich zainteresowanych zakupem tego typu aplikacji. W celu zapoznania się z nią zapraszamy na prezentację (wymagany Flash Player).

© dobreprogramy
s