r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe Lightroom mobile 2.3.3

Strona główna Android Grafika i fotografia Obróbka zdjęć i efekty

Adobe Lightroom mobile to mobilna wersja popularnego programu Adobe Photoshop Lightroom. Jest adresowany do profesjonalnych fotografów, którzy dzięki niemu otrzymują dostęp do swoich zdjęć zarówno na komputerze jak i telefonie.

Galeria programu

Aplikacja choć dostępna jest za darmo wymaga aktywnej subskrypcji Creative Cloud. Jej opłacanie ze względu na aplikacje mobilną mija się z celem, jednak jeżeli ktoś już korzysta z tego konta, Adobe Lightroom mobile stanie się przydatnym uzupełnieniem pakietu. Jeżeli nie posiadamy subskrypcji, a chcemy przetestować działanie aplikacji, podczas pierwszej rejestracji otrzymamy darmowe 30 dni.

Wersja mobilna sprawdza się przede wszystkim jako uzupełnienie desktopowego pakietu. Dzięki integracji z Creative Cloud zmiany wprowadzane na jednym urządzeniu są po chwili widoczne na pozostałych. Adobe Lightroom mobile pozwala automatycznie importować zdjęcia z naszego telefonu, a także zapewnia nam dostęp do materiałów zgromadzonych w chmurze.

Główne narzędzia podzielono na trzy zbiory. W pierwszym z nich możemy zmienić takie cechy zdjęcia jak balans bieli, ekspozycję, kontrast czy też saturację. Druga kategoria to obszerny zbiór filtrów, a trzecia pozwoli nam na odpowiednie przycięcie zdjęcia. Dzięki inteligentnym podglądom, które nie zajmują dużo miejsca, ale mają dostatecznie dużo dodatkowych informacji, aby ich edycja odzwierciedlała wynik pracy na oryginalnym RAW-ie, pozwala również na edycję zdjęć w wysokiej rozdzielczości, zrobionych lustrzanką i zapisanych na komputerze stacjonarnym.

Ważna część nawigacji opiera się na gestach, zwłaszcza jednoczesnym przyłożeniu dwóch palców do ekranu. Warto zapoznać się z prezentowanymi na początku poradnikami, które prezentują podstawy nawigacji w Adobe Lightroom mobile. Aplikacja sprawdza się dobrze jako uzupełnienie desktopowego Adobe Lightrooma, zapewnia nam dostęp do naszych materiałów, pozwala również na łatwiejsze przesyłanie zdjęć wykonanych telefonem.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pokaż zdjęcia na telewizorze. Adobe Lightroom działa na Apple TV

7
OPROGRAMOWANIE 26.07.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Adobe Lightroom to już nie tylko program do wywoływania zdjęć przed retuszem w Photoshopie. Dzięki aplikacjom mobilnym jest to narzędzie dla każdego, a najnowszy członek rodziny pozwoli cieszyć się zdjęciami w salonie… o ile stoi tam Apple TV czwartej generacji. Adobe udostępnił właśnie aplikację Lightroom dla Apple TV. Można z niej skorzystać z subskrypcją Creative Cloud i uzyskać dostęp do zdjęć synchronizowanych z Lightroomem na komputerze i urządzeniach mobilnych. Na telewizorze przystawka pokaże oczywiście najnowszą wersję zdjęcia ze wszystkimi poprawkami wprowadzonymi w Lightroomie…

Lightroom na Androidzie zastąpi „Aparat”, zrobi nawet zdjęcia w RAW-ach

32
OPROGRAMOWANIE 22.02.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Właśnie pojawiła się nowa wersja aplikacji Lightroom Mobile dla Androida. Jej nowe możliwości obejmują między innymi robienie zdjęć od razu w aplikacji, dzięki czemu nie trzeba korzystać z dwóch różnych produktów do rejestrowania obrazu, a potem by go poprawić. Aparat w Lightroomie 2.0 można uruchomić dotykając ikonki na dole ekranu. Na pasku znajdziemy intuicyjnie oznaczone opcje aparatu. Warto zwrócić uwagę na możliwość zmiany formatu zapisu zdjęć (na zrzutach ekranu wyszarzony napis „JPEG”). Jeśli dany telefon to umożliwia, Lightroom może zapisywać zdjęcia w formacie DNG, czyli jako…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.