reklama

Adobe MAX 2008/2009: 64 bitowa wersja Flash Playera

Strona główna Aktualności

O autorze

Na odbywającej się w San Francisco konferencji Adobe MAX 2008/2009, firma Adobe zapowiedziała wydanie 64 bitowej wersji aplikacji Flash Player.

Wydana w październiku wersja 10 najpopularniejszej wtyczki dla przeglądarek internetowych na świecie wprowadziła przede wszystkim obsługę animacji 3D, jak również możliwość sprzętowej akceleracji wideo. Flash Player w wersji 64 bitowej ma zostać docelowo wydany dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych - Windows, Linux i Mac OS. Samo wydanie wersji 64 bitowej w kontekście popularyzacji tej architektury na desktopach nie powinno być zaskoczeniem, lecz fakt iż użytkownicy Linuksa mają pierwszeństwo do tego wydania jest już sporym zaskoczeniem. Wersja alfa została już udostępniona na stronie Adobe Labs. Przed instalacją Flash Playera należy odinstalować zainstalowane wersje. Firma Adobe zaznacza, że wersja ta została przetestowana na "Ubuntu 8 oraz OpenSUSE 11", na przeglądarce Mozilla Firefox 3.

Wedle zapewnień Adobe wprowadzenie 64 bitowej wersji wtyczki nie przyniesie znaczących zmian w wydajności pluginu. Ma za to umożliwić użytkownikom systemów operacyjnych możliwość natywnego uruchomienia animacji Flash pod 64 bitową wersją przeglądarki internetowej. Jak dotąd użytkownicy Linuksa zmuszeni byli do wykorzystywania pakietu nspluginwrapper (pisany dla przeglądarek opartych o Gecko) - choć jest to niewspierane przez Adobe rozwiązanie, użytkownicy 64 bitowych systemów byli skazani na używanie 32 bitowych wersji przeglądarek.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama