Adobe + Macromedia: nowe produkty

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z oficjalną informacją prasową, Adobe w dniu dzisiejszym zakończyło proces przejęcia Macromedii. Transakcja umocniła strategiczną pozycję Adobe na rynku oprogramowania do grafiki cyfrowej. W tym tygodniu rozpocznie się integracja zespołów obu firm, wszelkich placówek, w tym centrów obsługi klienta jak i produktów. Adobe zapowiada redukcję liczby zatrudnionych pracowników na tych samych stanowiskach, bądź pełniących podobne funkcje.

Są też pierwsze owoce łączenia ofert obu firm. W dniu dzisiejszym Adobe zaprezentowało trzy zestawy aplikacji: Adobe Design Bundle, Adobe Web Bundle i Adobe Video Bundle (ten ostatni zapowiadany jest w ofercie niebawem). W skład pierwszego zestawu Adobe Design Bundle wchodzą aplikacje zawarte w pakiecie Adobe Creative Suite 2 Premium (Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat Professional, GoLive! i inne narzędzia) oraz Macromedia Flash 8 Professional. Drugi zestaw, Adobe Web Bundle, analogicznie jak Design Bundle, składa się z Adobe Creative Suite Premium, z tą jednak różnicą, że zawiera dodatkowo nie tylko Flash'a ale cały pakiet Macromedia Studio 8 (Dreamweaver, Flash Professional, Fireworks, Contribute i FlashPaper). Ostatni z zestawów, Adobe Video Bundle, będzie zawierał oprogramowanie Adobe do edycji video oraz Macromedia Flash 8 Professional. Cena zestawu Adobe Design Bundle w USA to 1599 USD (299 USD taniej niż zakup produktów osobno), Adobe Web Bundle to 1899 USD (również 299 taniej), natomiast koszt Adobe Video Bundle jest jeszcze nieznany.

Warto zaznaczyć iż wszelkie produkty Macromedii tymczasowo utrzymają swoje pierwotne nazwy, lecz później zostaną zmienione na np. Adobe Dreamweaver, Adobe Flash. Nowe zintegrowane wersje oprogramowania pojawią się w przeciągu od 12 do 18 miesięcy, czyli tyle ile trwa cykl produkcji uaktualnienia produktu. Według oficjalnych informacji Adobe nie podjęło narazie żadnych planów co do wycofania poszczególnych produktów z nowej oferty.

Najważniejszym celem jaki wyznaczają sobie połączone zespoły inżynierów, okazuje się być kombinacja platformy PDF i Adobe Reader'a z technologią Flash i Flash Player'em co ma umożliwić na osiągnięcie zupełnie nowej jakości produktów.

© dobreprogramy
s