Adobe Photoshop CS3 - wersja beta już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe udostępniła dzisiaj do pobrania najnowszą wersję beta swojego sztandarowego produktu Photoshop CS3 przeznaczonego do profesjonalnej edycji obrazów.

Photoshop CS3 wydany jest w wersji uniwersalnej (ang. universal binary), co pozwoli użytkownikom Mac'ów na procesorach Intel w pełni cieszyć się możliwościami tej aplikacji. Według zapowiedzi producenta jest to najsprawniej i najwydajniej działająca wersja wydana na Mac'a.

Do największych zmian w wersji CS3 należeć mają m. in. nowy wygląd interfejsu wykonanego na wzór najnowszego After Effects 7. Prócz dużej swobody w organizacji interfejsu (m.in. zmiana jasności interfejsu, zwijanie i rozwijanie palet) dużą modyfikację przejdzie pasek narzędziowy, który będzie można skonfigurować w tryb jednokolumnowy.

Kolejną duża zmiana to umożliwienie nakładania filtrów identycznie jak style warstw oraz wykorzystanie do tego celu kart graficznych ATI/NVIDIA we współpracy z procesorem. CS3 to również modyfikacje pracy z video, mianowicie z pojedynczymi klatkami bezpośrednio importowanymi i eksportowanymi z Adobe Premiere czy After Effects, kolekcja nowych narzędzi pomiarowych, edycja tekstur importowanych, trójwymiarowych obiektów oraz Device Library pozwalający na podgląd w wirtualnych odpowiednikach mobilnych urządzeń.

Najnowszą testową wersję aplikacji Photoshop CS3 można pobrać ze strony producenta. By używać wersji testowej dłużej niż dwa dni należy posiadać licencje na jeden z następujących produktów: Photoshop CS2, Creative Suite 2, Production Studio, Adobe Web Bundle, Adobe Video Bundle. Po instalacji należy wpisać numer seryjny CS3 beta, który można wygenerować wypełniając formularz pod adresem adobe.com/go/photoshopcs3beta_serialnumber.

Beta jest dostępna tylko w języku angielskim, przy czym wszystkie wersje językowe kwalifikują się do udziału w testach beta. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna i może działać nieprawidłowo. Premiera finalnej wersji Photoshop CS3 planowana jest w drugim kwartale 2007.

© dobreprogramy
s