Recenzje Adobe Reader XI

Strona główna Windows Biuro Przeglądarki dokumentów
Nie ma problemu z żadnym (nawet najbardziej skompilowanym) PDF'em, popularny, często aktualizowany
Podatny na zagrożenie, zasobożerny, jak na czytnik PDF'ów trochę zbyt duży i skomplikowany
ocena użytkownika

Format PDF to natywne dziecko firmy Adobe. Miał on zrewolucjonizować sposób przekazywania informacji multiplatformowo. Niestety od samego początku PDF dręczony jest licznymi błędami i problemami, których zamiast ubywa to ciągle wzrasta. Niestety, ale Adobe Reader (w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań) jest podatny na wszelkie takie błędy.

Jednakże, w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań jest to dość zaawansowane narzędzie, które pozwala nie tylko na przeglądanie plików PDF, ale również między innymi na wydruk, zaznaczanie (i kopiowanie do schowka) wybranych fragmentów tekstu, na którym możemy pracować w edytorach tekstu.

Jako natywna przeglądarka nie ma najmniejszych problemów z plikami z osadzoną grafiką, dźwiękiem czy video. Obecna wersja działa na wszystkich Windowsach (od XP do 10), nawet na starszych komputerach, gdzie może się lekko przycinać, ale i tak działa prawidłowo. Kolejnym plusem jest licencja, która pozwala na korzystanie z programu do celów komercyjnych.

24.07.2016 23:18 | Recenzja do wersji 11.0.17
poprawnie wyświetla wszystkie pliki, polska wersja
powolny, brak obsługi kart, mało opcji edycji pliku (wer. darmowa)
ocena użytkownika

Dobre narzędzie na "czarną godzinę". Pliki z wzorami, tabelami często źle się wyświetlają w innych programach, natomiast Adobe zawsze wyświetla poprawnie. Dobrze działa też wersja na androida. Nie nadaje się do dużych plików z obrazkami, wczytywanie trwa wieczność i "oszukuje" przy przeszukiwaniu treści. Przydałoby się wyświetlanie wielu plików w postaci kart.

19.02.2015 20:00 | Recenzja do wersji 11.0.10
Darmowy, świetny system adnootacji, zaznaczeń i komentarzy, spolszczony
Wolny przy dużej ilości obrazków
ocena użytkownika

Jako czytnik pdfów rewelacja (w sumie pochodzi od twórców tego formatu :)). Ma bardzo przydatny system komentarzy, zaznaczania tekstu oraz robienia odnośników. Do jego jedynych wad mogę wymienić, że jest trochę wolnawy oraz przycina się przewijanie dokumentów, gdy jest zbyt dużo obrazków. Mimo wszystko jak się ma trochę szybszy komputer to polecam, przy wolniejszych maszynach lepiej skorzystać z alternatyw.

07.02.2015 11:13 | Recenzja do wersji 11.0.10
standardowe funkcje poprzednich wydań
powolny, zawiesza się w windows 8.1
ocena użytkownika

Niestety zmuszony zostałem odinstalować. Zawiesza się, wystarczy hibernacja systemu. Program zupełnie niekompatybilny z windows 8.1

16.07.2014 21:20 | Recenzja do wersji 11.0.7