Adobe Reader - nieaktualna wersja na stronie producenta

Strona główna Aktualności

O autorze

Na łamach vortalu informowaliśmy o aktualizacji bezpieczeństwa aplikacji Adobe Reader, najpopularniejszego czytnika dokumentów PDF. Tymczasem po niemal 6 tygodniach od wydania łatek na stronie Adobe umożlwiającej pobranie aplikacji wciąż dostępna jest wersja 9.1.0, czyli nie zawierająca poprawek bezpieczeństwa.

Firma tłumaczy to tym, że zaraz po instalacji wersji dostępnej na stronie, wbudowana w program aplikacja do pobierania aktualizacji, Adobe Updater, wykrywa istnienie łatki i automatycznie ją pobiera, a niebezpieczeństwo wykorzystania przez kogoś tej dziury jest niewielkie. Zdaniem ekspertów, mimo wszystko, używanie starej wersji aplikacji Adobe Reader stanowi spore niebezpieczeństwo - po sieci krąży mnóstwo odpowiednio spreparowanych plików PDF, które umożliwiają wykorzystanie błędu.

Producenci oprogramowania zawsze zalecają pobieranie swoich programów bezpośrednio z ich stron, by mieć pewność, że korzystamy z najnowszych i bezpiecznych wersji. Jak widać na tym przykładzie, nie zawsze jest to prawdą. Użytkownikom programu Adobe Reader sugerujemy sprawdzenie wersji swojej aplikacji, a w przypadku stwierdzenia posiadania starej wersji natychmiastowe pobranie i instalację poprawki dostępnej w naszym vortalu. Można ją pobrać z działu PROGRAMY -> Dodatki -> Uaktualnienia.

© dobreprogramy