Adobe User Groups: 2 ciekawe spotkania

Strona główna Aktualności

O autorze

W przyszłym tygodniu odbędą się dwa ciekawe spotkania miłośników oprogramowania Adobe (i nie tylko).

15 kwietnia w Krakowie odbędzie się spotkanie organizowane przez Polish Adobe Flex User Group. Spotkanie to będzie szczególne - tym razem bowiem w charakterze prezenterów wystąpią także... ewangeliści Microsoftu - Michał Żyliński i Bartłomiej Zass. Opowiedzą oni o możliwościach technologii Silverlight, od założeń jakie przyświecały projektantom, poprzez architekturę, po typowe zastosowania i kierunki dalszego rozwoju. Pokażą również w praktyce, jak wygląda tworzenie aplikacji Silverlight, omawiając przy okazji niezbędne narzędzia i potrzebne kompetencje. Następnie będzie już "politycznie poprawnie" bowiem Tomasz Rupik, programista Flex, podczas półgodzinnej prezentacji opowie o dwóch projektach m.in. Vatra - kalkulatorze ofertowym, które zajął drugie miejsce w zeszłorocznym konkursie FlexChallenge.

Spotkanie to odbędzie się w sali konferencyjnej Hostelu Brama w Krakowie przy ul. Floriańskiej 55 (obok Bramy Floriańskiej). Początek planowany jest o godzinie 18:00. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa. Więcej informacji o spotkaniu można uzyskać na stronie adobers.org.

17 kwietnia w Warszawie odbędzie się zaś spotkanie organizowane przez Adobe Creative Suite User Group in Poland. To spotkanie będzie szczególne głównie za sprawą jubileuszu - ACSUG świętować będzie bowiem 2 lata działania. Przypomnijmy, że jest to grupa pasjonatów oprogramowania Adobe, której założycielem i menedżerem jest Paweł Zakrzewski - Adobe Certified Expert, pierwszy Autoryzowany Instruktor firmy Adobe w Polsce, którego mieliśmy przyjemność gościć podczas pierwszego i drugiego Zlotu naszych czytelników. Jeżeli chodzi o agendę to głównym punktem spotkania będzie wykład Zbyszka Czapnika dotyczący zarządzania fontami. Wykład to jednak nie wszystko ponieważ dla uczestników spotkania przygotowane zostaną pierwsze wydania poradników dotyczących zarządzania fontami w środowiskach Mac OS X i Windows. Oprócz wykładu przygotowany zostanie pokaz rozwiązań font managementu dla pojedynczych stanowisk i grup roboczych.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie już w siedzibie firmy IT Media przy ulicy Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Start planowany jest na godzinę 17:00. Tak jak w przypadku spotkania w Krakowie, zainteresowani udziałem proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.g-media.pl/aug.

© dobreprogramy