reklama

Adobe chwali integrację Flasha z Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Adobe pochwalił się na swoim firmowym blogu zakończeniem procesu integracji Chrome z odtwarzaczem Flash - od kilku dni Flash Player jest wbudowany w najnowsze, stabilne wydanie przeglądarki Google.

Adobe ma nadzieję, że integracja Flash Playera z Chrome pokaże, że przeglądanie Internetu może być bardziej intuicyjne i spójne. Teraz bowiem wystarczy zainstalować lub zaktualizować przeglądarkę Google, by otrzymać najnowszą wersję odtwarzacza Flash - bez potrzeby instalowania jakichkolwiek dodatkowych komponentów czy troszczenia się o aktualizacje. Zdaniem zespołu Adobe na decyzji Google skorzysta cała społeczność twórców i użytkowników końcowych. Firma przypomniała także o trwających pracach nad nowym API o nazwie Pepper, które zapewni przeglądarce i wtyczkom dostęp między innymi do zewnętrznego oprogramowania i urządzeń peryferyjnych takich jak aparaty cyfrowe, karty SD, czytniki kodów kreskowych, kamery czy mikrofony. Ma to znacząco podnieść możliwości aplikacji działających w Sieci, które obecnie są pod tym względem dość mocno ograniczone.

Na razie nic nie zapowiada, by w ślad za firmą Google podążyli inni liczący się na na rynku przeglądarek gracze i masowo integrowali odtwarzacz Flash z własnymi programami. Mozilla już zapowiedziała, że nie zintegruje pluginu Adobe z Firefoksem, trudno też oczekiwać by zrobiła to niechętna Flashowi, promująca HTML5 firma Apple.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama