r   e   k   l   a   m   a
reklama

Adobe kupuje Day Software, producenta oprogramowania internetowego

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe kupuje Day Software, jedną z najbardziej znaczących na rynku firm zajmujących się produkcją oprogramowania internetowego. Umowa zakłada całkowite przejęcie firmy przez Adobe za 240 milionów dolarów.

Day Software, z siedzibą w szwajcarskiej Bazylei, specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu systemów zarządzania treścią i integrowaniu narzędzi sieciowych z usługami społecznościowymi. Do jej największych i najbardziej znanych klientów należą sieć restauracji McDonalds oraz producent techniki użytkowej i podzespołów samochodowych, korporacja Johnson Controls.

Przejęcie Day Software ma pozytywnie odbić się na jakości aplikacji webowych oferowanych przez Adobe, takich jak zautomatyzowana pomoc techniczna bądź sklep internetowy. W przyszłości pozwoli również je scentralizować. Naszym celem jest połączenie wszystkiego w jeden, centralnie sterowany system.mówi CEO Day Software, Erik Hansen. Spekuluje się, że Adobe planuje stworzenie sieci na kształt chmury, w której użytkownicy mogliby przechowywać wszystkie swoje kluczowe dane i mieć do nich dostęp z każdego miejsca. Byłby to kolejny krok w zamazywaniu różnic pomiędzy platformami, uzasadniony coraz większym zainteresowaniem Adobe systemem operacyjnym Android i planowaną ekspansją Adobe poza komputery osobiste.

Fuzja tak wielkich korporacji, zanim zostanie wcielona w życie, przedstawiona musi być rządom obu państw, a następnie przez nie zatwierdzona. Spodziewany termin przejęcia Day Software przez Adobe to czwarty kwartał obecnego roku fiskalnego.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem