reklama

Adobe łata Download Managera

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma Adobe wydała poprawki usuwające krytyczną lukę w Download Managerze. Sprawą powinny zainteresować się osoby, które przed 23 lutego ściągnęły z firmowej witryny pobierania program Adobe Reader lub Flash Playera.

Download Manager jest narzędziem, które pomaga użytkownikom w efektywnym pobieraniu plików z serwerów Adobe i powinien ulec usunięciu wraz z ponownym uruchomieniem komputera. Krytyczna luka wykryta w tej usłudze mogła zostać wykorzystana do pobrania złośliwego oprogramowania na komputer użytkownika. Jak czytamy w biuletynie bezpieczeństwa, Adobe zaleca osobom które pobrały dziurawy Download Manager sprawdzenie, czy usługa jest dalej aktywna - w przypadku gdyby tak było, należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w biuletynie bezpieczeństwa. Równocześnie firma podkreśla, że problem został już usunięty i od 23 lutego Download Manager całkowicie bezpieczny.

Rzecznik prasowy Adobe poproszony o komentarz do całej sprawy powiedział, że bezpieczeństwo klientów jest dla jego firmy priorytetem numer jeden a wszelkie doniesienia o potencjalnych problemach dotyczących bezpieczeństwa są traktowane bardzo poważnie. Wszelkie problem bezpieczeństwa można zgłaszać nam w sposób bezpośredni lub za pośrednictwem naszej strony internetowej, dzięki czemu będziemy mogli szybko i we właściwy sposób rozwiązać dany problem - dodał rzecznik.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama