reklama

Adobe łata lukę w programach Acrobat i Reader

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Swego czasu pisaliśmy o problemie z aplikacjami Adobe szczególnie podatnymi na nowy mechanizm obsługi linków w Internet Explorer 7 pracującym na systemie Windows XP. W skrajnych przypadkach otwarcie dokumentu ze spreparowanym linkiem mogło umożliwić wykonanie dowolnej aplikacji w kontekście zalogowanego użytkownika.

Teraz Adobe wydało poprawioną wersję programów Acrobat i Reader, która usuwa taką możliwość, choć w prostej linii to nie Adobe jest winne całej sytuacji. W testach nie ujawniono jednak, by inna popularna aplikacja również była podatna na tę lukę. Teraz zamiast wykonania niechcianego programu na ekranie wyświetlany jest komunikat o błędzie.

Póki co wydano tylko zaktualizowaną wersję Adobe Reader 8. Poprawka dla wersji 7 ma się pojawić w najbliższej przyszłości. Uaktualnioną aplikację można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Biuro -> Przeglądarki dokumentów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama