r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe nie podziękował za ujawnione luki we Flashu

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedwczoraj informowaliśmy o wydaniu aktualizacji Flash Playera i środowiska AIR. Według specjalistów, Adobe zapomniał poinformować o ich pomocy.

Na współpracę z firmą Adobe narzeka pracownik Google’a, Tavis Ormandy. Ogłosił on na Twitterze, że sam odkrył we Flashu i poinformował o - uwaga - aż 400 dziurach. Luki co prawda zostały wyeliminowane w aktualizacji przez Adobe, ale jak twierdzi Ormandy, twórca Flasha nawet nie wspomniał o osobach pomagających w ich wykryciu. Dla porównania firmy takie jak na przykład Google czy Mozilla nie tylko dziękują swoim współpracownikom, ale co więcej płacą im za zgłoszenie wykrytych dziur w Chrome i Firefoksie. Ormandy zapowiedział już, że sam opublikuje wykryte luki.

Adobe w oświadczeniu prasowym na temat aktualizacji Flasha wspomina jedynie o 13 usuniętych lukach. Dlaczego nie powiadomił o pozostałych - nie wiadomo. Być może powodem jest współpraca firm Adobe i Google w sprawie rozwoju Flasha, który został wbudowany w przeglądarkę. Adobe mógł więc potraktować luki nadesłane przez Ormandy’ego jako wewnętrzne odkrycie. Inna możliwość to kwestia oceny, które ze zgłoszeń kwalifikują się do bycia luką. Adobe może mieć inny system oceniania w odróżnieniu od firmy Google.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.