reklama

Adobe otwiera kolejne technologie Flasha

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe udostępniło na licencji Mozilla Public License dwa frameworki związane z technologią Flash.

Open Source Media Framework (OSMF) był oryginalnie częścią frameworka o nazwie kodowej "Strobe" mającego na celu wykreowanie otwartego standardu dla tworzenia we flashu zaawansowanych odtwarzaczy multimedialnych. OSMF wyposażone jest w API pozwalające na wprowadzenie do aplikacji elementów reklamowych i raportujących obok standardowych funkcji programu takich jak buforowanie, dynamiczne strumieniowanie i nawigacja wideo.

Text Layout Framework (TLF) jest rozszerzalną biblioteką ActionScript, która działa na warstwie Flash Playera 10 i Adobe Air udostępniając bogaty zestaw kontrolek typograficznych o wiele bardziej zaawansowanych niż standardowe, dostępne w HTML i CSS. Funkcjonalności dotyczące wyglądu tekstu są takie same jak przedstawione podczas premiery Flash CS4. Obejmują między innymi wsparcie dla tekstu dwukierunkowego, ligatur, zawijania tekstu wokół osadzonych obrazów czy tekst wielokolumnowy.

Adobe ma nadzieję, że udostępnione frameworki pozwolą na dynamiczny rozwój kolejnej generacji internetowych aplikacji - prezentujących w zaawansowany sposób zawartość wideo, a jednocześnie wzbogaconych o mechanizmy reklamowe lub raportujące.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama