Adobe otworzy specyfikację RTMP

Strona główna Aktualności

O autorze

Na początku maja ubiegłego roku pisaliśmy o rozpoczęciu w ramach projektu Open Screen Project spójnego środowiska dla bogatej gamy urządzeń. Teraz firma poinformowała o zamiarze opublikowania specyfikacji protokołu Real-Time Messaging Protocol (RTMP).

Real Time Messaging Protocol (RMTP) to stworzony przez Adobe protokół do streamingu audio, wideo i innych danych pomiędzy odtwarzaczem Flash Player a serwerem. Dzieli się on na trzy rodzaje. Pierwszy - charakteryzujący się wykorzystywanym portem 1935. Drugi - transmitowany w wywołaniach HTTP w celu ominięcia zapór sieciowych oraz trzeci (RTMPS) działający podobnie do drugiego, ale używający połączeń HTTPS. Oferuje kilka działających niezależnie od siebie kanałów, poprzez które mogą być wymieniane pakiety, a w czasie trwania pojedynczej sesji kilka kanałów może być aktywnych w jednym momencie. Na wyższych poziomach oferuje streaming muzyki i wideo Flash, a także obsługę wywołań RPC przy użyciu Action Message Format.

Obecnie najpopularniejszym serwerem posiadającym wsparcie dla RMTP są Adobe Flash Media Server, Wowza Media Server i WebORB Integration Server. Specyfikacja RTMP ma zostać udostępniona za pośrednictwem witryny Adobe Developer Connection w pierwszej połowie roku.

© dobreprogramy